Narty w Małopolsce

Stoki narciarskie w Krakowie i okolicach

Akurat zaczął się czas ferii w województwie małopolskim, więc dzieci i młodzież w końcu trochę odpoczną od codziennej nauki. Jak wiadomo ferie w większości kojarzą się nam z zimowym szaleństwem, więc ten czas większość osób spędzi aktywnie poza domem jeżdżąc na sankach, desce lub nartach.

Osobom bardziej wymagającym, którym okoliczne pagórki nie wystarczają, by się wyszaleć, polecam stoki i wyciągi narciarskie w Krakowie i okolicach.

Na północ od Krakowa znajduje się Sławicki Raj jest to ośrodek narciarski znajdujący się w miejscowości Sławice Szlacheckie. Posiada dwa wyciągi orczykowe o długości 400 i 200 metrów i 3 trasy, w czym jedna przeznaczona jest dla początkujących. Ceny są bardzo atrakcyjne i wypożyczenie kompletu (buty, narty, kije) wynosi 10zł za pierwszą godzinę przy czym kolejna kosztuje już 5zł.

Na południe od Krakowa mamy Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Podstolice-Ski, który znajduje się w Podstolicach. Położenie tego stoku narciarskiego sprawia, że głównymi gośćmi są mieszkańcy Krakowa. Do dyspozycji odwiedzających są 3 wyciągi narciarskie, dobrze przygotowane trasy, instruktorzy, wypożyczalnia sprzętu i dwa bary.

Trochę dalej również na południe od Krakowa mamy stację narciarską Siepraw-Ski położoną w miejscowości Siepraw. Tutaj do naszej dyspozycji będzie już sześć wyciągów, o długości nie przekraczającej 350 metrów. Trasy zostały tak przygotowane, że sprostają wymagania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Ośrodki narciarskie, które zostały tutaj przedstawione otwarte są od godziny 9.00 do 21.00.

Można również pokusić się o dalszy wyjazd np. w kierunku Zakopanego, gdzie wybór stoków narciarskich będzie jeszcze większy i atrakcyjniejszy, ale należy wybrać taki moment, aby nie trafić na korki na zakopiance, bo podróż może Wam się niepotrzebnie przedłużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>