Dąbrowa Leśna Stajnia Koni

Z dzieckiem na Mazowsze

Ostatnia podróż z dzieckiem śni Ci się po nocach? Nie możesz zasnąć, wspominając marudzącą przez całą drogę pociechę? Jest rozwiązanie – kampania „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd” przekonuje, że nie trzeba pokonywać setek kilometrów, aby spędzić miło czas w otoczeniu przyrody. Wystarczy rozejrzeć się po swojej najbliższej okolicy.

Nie tylko Warszawa

Mazowsze, serce Polski, od razu kojarzy się nam z Warszawą, jej zabytkami, kulturą czy sztuką. Trudno jednak nazwać ją oazą spokoju, dlatego na weekendy z dzieckiem chętnie wyjeżdżamy gdzieś dalej
– na Mazury, w góry czy nad morze. Tymczasem wystarczy krótka podróż samochodem, pociągiem czy rowerem, aby uciec od zgiełku wielkiego miasta i zanurzyć się w naturze. Polecieć balonem w dolinie Narwi, zobaczyć produkcję papieru krok po kroku w Muzeum Papiernictwa w Konstancinie czy po prostu aktywnie odpocząć w gospodarstwach agroturystycznych rozsianych po całym Mazowszu.

Mazowsze z końskiego grzbietu

Rodziców kilku- i kilkunastoletnich dzieci z pewnością zainteresuje bogata oferta turystyki konnej, którą na Mazowszu oferuje ponad setka ośrodków jeździeckich. Kampinoski Park Narodowy, Puszcza Biała czy Kamieniecka to raj dla koniarzy zakochanych w niepowtarzalnym klimacie kuligów, przejażdżek bryczką, ognisk czy pikników. Nawet najbardziej wybredni pasjonaci jazdy konnej znajdą coś dla siebie – duże kluby zadbają o profesjonalny trening sportowy dla zaawansowanych, mniejsze stajnie z sielskim klimatem organizują przejażdżki terenowe, podczas których można naprawdę poczuć, czym jest kontakt z naturą i podziwiać świat z niespotykanej na co dzień perspektywy. Liczne kluby oferują również zajęcia z hipoterapii, która stanowi znakomitą formę rehabilitacji połączonej z zabawą.

Ciekawą propozycję dla koneserów jazdy konnej przygotowała „Filmowa Stajnia Treningowa” (na zdjęciu, za konno.pl) – jej właściciel organizuje prezentacje dawnej mody jeździeckiej oraz pokazy władania białą bronią. Na Mazowszu, w Skaryszewie, odbywa się również największy koński jarmark w Europie, tzw. „Wstępy”.

Z wózkiem po Mazowszu

Twoja pociecha ma dopiero kilka miesięcy a Tobie wydaje się, że jesteś skazana na siedzenie w domu? Wykorzystaj chwilową „nieruchliwość” swojego maleństwa, spakuj plecak, wózek i ruszaj na piesze szlaki województwa mazowieckiego. Nie wróciłaś po porodzie do formy sprzed urodzenia dziecka? Spacery
z obciążeniem to najprzyjemniejsza forma zrzucania nadprogramowych kilogramów. A jeżeli spodziewasz się jedynie ciągnących się po horyzont równin, otworzysz oczy ze zdumienia, patrząc na okazałe wzgórza morenowe w okolicach Mławy czy Ciechanowa. W wielu miejscach teren urozmaicają piaszczyste wydmy. Medal dla tego, kto wdrapie się na tzw. Górę koło św. Teresy w Puszczy Kampinoskiej albo na Dądrowiecką Górę pod Otwockiem. Za najpiękniejsze punkty widokowe uważane są lewy brzeg Wisły koło Góry Kalwarii i prawy pod Zakroczymiem, lewy brzeg doliny Pilicy w pobliżu Warki oraz przełom dolnej Wkry w Lasach Pomiechowskich. To naprawdę zaledwie dwa kroki stąd!


Praktyczny Przewodnik będzie zachęcał Was do okrycia nietypowego Mazowsza. Wspieramy kampanię „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd”

Kampania „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd” jest częścią projektu pn. ”Kreowanie wizerunku turystycznej marki Mazowsze”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 (priorytet VI – Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji, działanie 6.2 – Turystyka).

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>