AWF Kraków Filmy

I Pokaz Filmów Outdoorowych w Auli AWF w Krakowie

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego AWF Kraków zaprasza na Pierwszy Pokaz Filmów Outdoorowych. To doskonała okazja do tego, aby przenieść się w pełen ekstremalnych wrażeń świat freeskiingu, wspinaczki, kajakarstwa i wielu innych, równie ekscytujących, pełnych adrenaliny i wyzwań outdoorowych aktywności.

Podczas serii pokazów filmowych będziemy mogli zobaczyć najlepsze filmy outdoorowe zarówno z kraju, jak i z najdalszych zakątków świata. To czas, gdzie na ekranie królować będą trzy żywioły: góry, woda i powietrze.

Podczas pokazu będzie miał również miejsce kiermasz rękodzieła, gdzie zakupić będzie można w 100% ręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby oraz czapki. Może to być pomysł na prezent świąteczny.

Swoje rękodzieło zaprezentują:
PinkASS: www.facebook.com/pages/pinkASS/122275664547832
Golańska Design: www.facebook.com/GolanskaDesign
www.golanska-design.pl/
Make Your Own Rainbow: www.facebook.com/MakeYourOwnRainbow

Pokaz filmów

Czas i miejsce

14.12.2011
Aula Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
Al. Jana Pawła II 78
Start: 19:00
Wstęp wolny!

Claim
2008, 73min. Stany Zjednoczone
prod. Matchstick Productions
język: angielski
Czym jest skiing? Zdaniem producenta Claim jest on spiętrzoną falą adrenaliny i buzującą dawką energii, którą trzeba uwolnić.
Film totalnie hardcorowy! Wydaje się, że riderzy obrali sobie za cel odrzucenie wszelkiej ostrożności, a z drugiej strony przyjęcie wyzwania, aby podsycić we wszystkich widzach pragnienie jazdy freeskiing. Zdjęcia do filmu kręcono na Alasce i we francuskim Chamonix, z udziałem takich sław freeskiingu jak:
Mark Abma, Simon Dumont, Ingrid Backstrom, Jon Olsson, Shane McConkey, Eric Hjorleifson i inni.

Three Dimensional State of Mind
2011, 4min. Polska
reż. Maciej Ziętara
Film przedstawia realizację jednego z marzeń autora – swobodnego lotu paralotnią z najwyższego szczytu polskich Tatr.

Orbayu. 8b+/8c
2011, 13min. Hiszpania
reż. Bernardo Gimenez
język: angielski
W sierpniu tego roku Adam Pustelnik wraz z Nico Favresse dokonali pierwszego powtórzenia drogi Orbayu 8c+/9a na Naranjo de Bulnes w Hiszpanii autorstwa braci Eneko i Ikera Pou, anonsowanej jako najtrudniejszy Big Wall na świecie. Krótki film zrealizowany przez Bernardo Gimeneza pokazuje zmagania wspinaczy z tą wielowyciągową drogą oraz krótkie migawki z wypadku Adama podczas realizacji kolejnego projektu na Naranjo de Bulnes.

Into The White
2009, 23 min. Polska
reż. Kostek Strzelski
język: polski
Zdjęcia do filmu powstały zimą 2008/2009 roku. Obraz przedstawia polską zajawkę freeridową. Wszystkie zdjęcia powstały w Tatrach. Oprócz jazdy pozatrasowej w Into The White prezentowani są również najlepsi polscy narciarze freestylowi. Zobaczymy wyczyny m.in.: Michała Trzebuni, Piotrka Gnalickiego, Łukasza Murawskiego, Michała Ślusarczyka. Za freestylową akcję odpowiedzialni są: Jasiek Krzysztof, Tomek Paździor i Szczepan Karpiel, a także nieustraszony streetowiec Piotrek Pinkas. Ale przede wszystkim Into The White zabiera w metrową warstwę tatrzańskiego puchu i wiosenne śniegi w stromych żlebach.

Potato Power
2010, 7min. Polska
reż. Wojtek Kozakiewicz
Film pokazujący moc ręcznie robionych frytek i ich wpływ na predyspozycje slacklinerów i highlinerów.

Solo
2008, 55min, Australia
reż. David Michôd, Jennifer Peedom
język: angielski
Opowieść o dramatycznej, samotnej podróży kajakiem z Australii do Nowej Zelandii Andrew McAuleya. Gdy planował on tę przeprawę przez jeden z najniebezpieczniejszych akwenów Oceanu Spokojnego, nie wiedział, że przypłaci ją życiem. Nowozelandzka straż przybrzeżna odnalazła jego pusty kajak po miesiącu od wyruszenia śmiałka w morze. W środku była kamera z zapisem ostatnich chwil McAuleya. Zginął na dzień przed osiągnięciem wyznaczonego celu.

Mapa AWF Kraków

Wybierasz się? Przygotuj relację! Napisz na kontakt@yougo.pl