Tychy

Tychy to miasto położone w południowej części województwa śląskiego, na pograniczu Kotliny Oświęcimskiej i Wyżyny Śląskiej. Miasto należy do Górnośląskiego Okręgu przemysłowego oraz Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Tychy powstały jego osada rolnicza w pobliżu szlaku handlowego łączącego Oświęcim z Mikołowem.

Jeszcze kilkanaście lat temu Tychy uważane były za „miasto sypialne” dla ludzi pracujących w Katowicach, z racji na tańsze koszty utrzymania. Dzisiaj natomiast ma do zaproponowania wiele więcej, dzięki czemu przybywa tutaj coraz więcej turystów.

Co warto zwiedzić w Tychach?

Niezaprzeczalnie największą atrakcją miasta jest wizyta w założonym w roku 1629 Browarze Tyskim, gdzie można zobaczyć jak i gdzie powstaje jedno z najbardziej znanych polskich piw, a także załapać się na degustację, żeby sprawdzić jak smakuje.

Poza wizytą w Browarze, w Tychach można odwiedzić następujące miejsca:

  • Zamek Myśliwski Panów na Pszczynie
  • Kościół św. Marii Magdaleny
  • Stara Poczta.

Co możesz polecić do zwiedzania w Tychach? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>