TatrySki Karnet

Karnet narciarski TatrySki w Tatrach

Pięć podtatrzańskich ośrodków narciarskich zdecydowało się powołać do życia kartę TatrySki, co da narciarzom wygodę i radość z jazdy bez zbędnych formalności. Na stokach będzie mniej formalności i szybciej dostaniesz się na trasę.

Wspólny bilet narciarski do ośrodków narciarskich na Podtatrzu był do tej pory jedynie marzeniem. Były kłopoty z wprowadzeniem jednego nośnika elektronicznego do różnych systemów kontroli dostępu na stok. Dopiero decyzja o wymianie oprogramowania i sprzętu dzięki porozumieniu ośrodków: Kotelnica, Bania i Kaniówka w Białce Tatrzańskiej, Jurgów Ski w Jurgowie oraz Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, otworzyła furtkę do znacznych udogodnień dla narciarzy w Małopolsce.

Wspólnej karty TatrySki można używać właśnie w powyższych miejscowościach w 5 ośrodkach narciarskich. Będzie 70 bramek dostępowych obsługujących kartę i 25 kas sprzedających karnet. Wkrótce ruszy też sprzedaż online i dystrybucja kart w hotelach i innych instytucjach.

Karnety można kupować na wszystkie ośrodki, na wybrane stoki, jak również płacić wyłącznie za pojedyncze przejazdy (karty punktowe, z angielskiego „pay-per-use” lub „pay-as-you-go”). Cena przejazdu pojedynczego w modelu punktowym będzie wyższa od ceny kart terminowych. Wprowadzono też podział wiekowy: „dorośli”, „dzieci” oraz „młodzież i seniorzy”. Są też zniżki dla grup zorganizowanych.

W ciągu najbliższych dwóch lat do TatrySki mają dołączyć ośrodki Małe Ciche, Witów oraz Harenda. Ze stacji narciarskich mają też zacząć kursować „skibusy”.

Jak używać TatrySki?

  • System kontroli dostępu SKIDATA odczytuje kartę elektroniczną z odległości 60 cm.
  • Nie musisz trzymać karty w rękawiczce – miej ją w wewnętrznej kieszeni kurtki. Najlepiej po lewej stronie, bo anteny czytników są po lewej stronie.
  • Miej przy sobie tylko jedną kartę.
  • Jeżeli jeździsz z dzieckiem, twoja karta może zostać odczytana w pierwszej kolejności. Dziecko musi zatem być przed Tobą.
  • Bardziej opłacają się karnety czasowe a nie przejazdy za punkty.
  • Korzystaj ze swojej karty, używaj jej zgodnie z regulaminem, każda bramka wykonuje zdjęcie i można łatwo zweryfikować czy użyłeś swojej karty.

Czy korzystasz ze skipasów w TatrySki? Czy to dobry kierunek? Napisz!