Okolice Stalowej Woli

W okolicach Stalowej Woli znajdują się interesujące miejsca przyrodnicze.

Rezerwat leśny – znajduje się we wsi Jastkowice. Utworzony w celu ochrony fragmentu dawnej Puszczy Sandomierskiej. Znajdziemy tu wiele gatunków drzew jak również możemy spotkać czosnek niedźwiedzi.

Rezerwat florystyczny – znajduje się we wsi Pniów i Orzechów. Znajdują się tu największe skupiska kotewki – jadalnego orzecha wodnego.

Rezerwat przyrody Imielty Ług – gdzie znajdują się charakterystyczne dla Puszczy Solskiej obszary rozległych bagien, zarastających zbiorników.

Dodatkowo przez Stalową Wolę przebiega wiele szlaków turystycznych pieszych, wodnych, motorowych i rowerowych. Stalowa Wola jest punktem początkowym dwóch krajowych szlaków:
1. Niebieskiego szlaku rowerowego do wsi Wrzawy przez Bojanów, prowadzący przez Puszczę Sandomierską.
2. Zielonego szlaku rowerowego do wsi Wrzawy przez Pysznicę, Szwedy, Lipę, Zaklików, prowadzący przez zachodnią część rezerwatu Lasów Janowskich

Lotnisko Turbia – położone 9 km od centrum Stalowej Woli. Obecnie lotnisko dostosowane do potrzeb stalowowolskiego Aeroklubu, wykorzystywane jest do lotów szkoleniowych, sportowych i treningowych. Startują z niego głównie szybowce, motolotnie i małe samoloty. Jest miejscem wielu imprez sportowych związanych z lotnictwem, także międzynarodowych.

Dodaj komentarz