Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie to miejscowość na południu Polski, w województwie śląskim, w centrum aglomeracji górnośląskiej. Początkowo miasto było osadą rolniczo-rybacką, co upamiętnia herb miasta Siemianowic. Jeszcze kilka lat temu miasto kojarzyło się z przemysłem górniczym i hutniczym. Dzisiaj obie te gałęzie przemysłu nie funkcjonują już w Siemianowicach. Obecnie miasto stara się przyciągnąć do siebie turystów.

Miejscowość graniczy między innymi z Katowicami, Chorzowem, Piekarami Śląskimi, a dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej łatwo dojechać stąd również do innych pobliskich miejscowości.

Co zwiedzić w Siemianowicach Śląskich

W mieście znajduje się kilka zielonych parków, które są dobrym pomysłem na chwilę relaksu. Powstał również nowy rynek w centrum miasta, na którym odbywają się różnego rodzaju imprezy. Na uwagę zasługuje również zespół pałacowo-parkowy, który przed laty należał do rodziny Donnersmarków. W centrum miasta warto odwiedzić również stary Spichlerz, w którym dziś swoją siedzibę ma Muzeum Miejskie.

Miasto ma również propozycję dla wielbicieli sportu. W Siemianowicach znajduje się boisko do hokeja na trawie, gdzie odbywają się zawody w randze europejskiej, a także pole golfowe.

Dodaj komentarz