Katowice

Katowice to stolica Województwa Śląskiego. Do niedawna miasto kojarzone jedynie z przemysłem ciężkim i zniszczonymi kamienicami, dzisiaj na naszych oczach zmienia się nie do poznania stając się miastem prawdziwie europejskim. Katowice walczyły o miano Stolicy Kultury 2016.

Miasto położone jest na terenie Wyżyny Śląskiej, na południu Polski. Do Katowic można bez problemu dotrzeć z każdego miasta Polski, a także z większych miast na świecie dzięki autostradzie A4 oraz położonym niedaleko lotnisku Pyrzowice. W trakcie budowy jest również nowoczesny dworzec kolejowy w centrum miasta.

Co roku Katowice przyciągają do siebie miliony przedstawicieli firm, turystów oraz kibiców z całego świata, a to za sprawą znajdujących się tutaj firm, Międzynarodowym Targom Katowickim oraz hali sportowo-rekreacyjnej Spodek. Wśród najnowszych inwestycji miasta, prócz budowanego dworca głównego, znajduje się również nowy rynek, który zastąpi dzisiejszy plac ze skrzyżowaniem ulic oraz torowiskami, który nosi nazwę rynku.

Katowice mają do zaproponowania również wiele miejsc rozrywki, takie jak kina, teatry, kluby oraz centra handlowe.

Co zwiedzić w Katowicach?

Zabytki oraz atrakcje turystyczne Katowic:

  • drewniany kościółek św. Michała Archanioła z XVI w. będący najstarszą budowlą Katowic
  • budowle mieszkalne z XIX oraz XX wieku, w tym osiedla Nikiszowiec oraz Giszowiec
  • pałac Goldsteinów oraz pałac w Ząłężu
  • katedra Chrystusa Króla – największa katedra w Polsce

Co jeszcze możesz polecić w Katowicach? Napisz!

Dodaj komentarz