Przecławski Szlak Turystyczny

Ma długość 15 km. Przeznaczony dla turystyki pieszej i rowerowej. Miejscem początkowym i końcowym szlaku jest Rynek w Przecławiu.

Trasa zmierza w kierunku Łączek Brzeskich do tablicy informacyjnej rezerwatu „Bagno Przecławskie” (znajdziemy tu cenne torfowiska na których występuje 200 gatunków roślin naczyniowych). Idąc dalej wzdłuż rezerwatu, leśną ścieżką mijamy „Grób Dragona”.

Dalej szlak prowadzi do Korzeniowa i wychodzi wprost na niewielką górkę zwaną „Babi Mór”. Obok górki, można udać się do dwory w Korzeniowie, który jest położony w parku, około 50 metrów od drogi).

Z Korzeniowa w stronę Przecławia prowadzi szosa, a na wzgórzu wsi Podole znajduje się punkt widokowy na dolinę Wisłoki i Płaskowyż Kolbuszowski. Na wzgórzu znajdował się kirkut – cmentarz żydowski. Wracając do Przecławia mijamy bramę wjazdową do XVI-wiecznego zamku Reyów w Przecławiu. Otoczony jest on parkiem krajobrazowym, w pełni udostępniony do zwiedzania.

Rowerowa trasa turystyczna prowadzi od drogi Mielec-Rzeszów ulicą Witosa, dalej na pograniczu pól i lasów duktem leśnym, w kierunku Ośrodka Wczasowo-Rekreacyjnego „Rzemień”. Trasą można dojechać do Ośrodka Wczasowo-Rekreacyjnego „Rzemień” lub pojechać lewym szlakiem, w kierunku projektowanego rezerwatu „Końskie Błota”.

Dodaj komentarz