Połczyn-Zdrój

Miasto położone jest w środkowej części województwa zachodniopomorskiego, na pojezierzu Drawskim, nad rzeką Wogrą. Połczyn-Zdrój cechuje się bardzo ciekawym krajobrazem, położony jest na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego i występuje na jego obszarze szereg jezior polodowcowych.

Ze względu na bogactwo krajobrazu miasto często nazywane jest Bieszczadami Północy czy też Szwajcarią Połczyńską.

Co warto zwiedzić w Połczynie-Zdroju?

Połczyńskie uzdrowisko:

Historia lecznictwa uzdrowiskowego w Połczynie-Zdrój sięga 320 lat, na jego rozwój wpływ miały bogate złoża naturalne obszaru oraz sprzyjający kuracjuszom mikroklimat. W uzdrowisku leczy się między innymi dolegliwości: narządów ruchu, reumatyczne, neurologiczne, układu krążenia czy osteoporozę. Całorocznie dostępne dla kuracjuszy są cztery Zakłady Lecznictwa Uzdrowiskowego, wchodzące w skład skarbu państwa oraz trzy sanatoria prywatne.

Atrakcje turystyczne miasta:

Szlak solny – trasa turystyczno-krajobrazowa
Stare miasto ze średniowiecznym układem ulic
Kościół p.w. NMP z roku 1343
Zamek z XIII wieku
Park zdrojowy podzielony na część francuską i angielską. Na terenie parku znajduje się amfiteatr oraz zabytkowa pijalnia wód Joasia

Dla turystów preferujących aktywny wypoczynek udostępnione zostały piesze oraz rowerowe szlaki turystyczne. Na terenie miasta znajduje się również: strzelnica, baseny, korty tenisowe oraz boisko do siatkówki plażowej.

Wirtualny spacer:
http://www.wkraj.pl/index.php?page=vr&start=45258

Co jeszcze polecisz do obejrzenia w Połczynie-Zdroju? Napisz!

Dodaj komentarz