Kudowa Zdrój

Kudowa-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Doskonałe walory przyrodo-lecznicze, sąsiedztwo przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki rowerowe i turystyczne, unikalne, obiekty muzealne i kulturowe, nowoczesne zaplecze sportowe oraz sąsiedztwo granicy z Czechami powoduje, że Kudowa Zdrój cieszy się zasłużonym zainteresowaniem zarówno wśród kuracjuszy jak i turystów.

kudowa zdrój przewodnik
Kudowa Zdrój

Wszystkim, którzy cenią sobie ciszę i spokój, polecamy malowniczy Park Zdrojowy z unikalnymi źródłami mineralnymi. Obecnie przywracany jest XIX wieczny oryginalny charakter tego przepięknego miejsca. Jak zachęcają władze miasta: „Przyjeżdżajcie, zwiedzajcie, wypoczywajcie i cieszcie się pięknem Kudowy Zdroju i okolic”.

Co zwiedzić w Kudowie Zdroju?

Największą atrakcją Kudowy Zdrój jest położona w dzielnicy miasta Czermna Kaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie (kaplica wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej oraz zarazy), a także odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (miato posiada 3 wody źródlane) i otwarte w 2002 r. kryte kąpielisko. W Kudowie organizowane są Festiwale Moniuszkowskie, których repertuar złożony jest w większej części z dzieł Stanisława Moniuszki. W Kudowie działa również Muzeum Zabawek i Muzeum Żaby, gromadzące wszelkie gadżety związane z tym płazem oraz Szlak ginących zawodów.

Dodaj komentarz