Chorzów

Chorzów to miasto znajdujące się na Śląsku na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego uważane za lokalny ośrodek gospodarczy oraz kulturalny. Miasto zostało założone w roku 1257 przez Bożogrobców Michałkowickich, dzięki zezwoleniu Władysława – Księcia Opolskiego.

Początkowo było wioską, która przez kolejne wieki umacniała swoją pozycję. W roku 1868 Chorzów otrzymał prawa miejskie. Z pewności większość osób kojarzy Chorzów ze Stadionem Śląskim, który przez wiele lat był Stadionem Narodowym. Jednak nie jest to jedyne miejsce warte zobaczenia w tym mieście.

Co zwiedzić w Chorzowie?

Warto odwiedzić Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, do którego z pewnością przyciągają takie atrakcje jak: Ogród Zoologiczny, Śląskie Wesołe Miasteczko, Górnośląski Park Etnograficzny oraz Planetarium. Do parku można dostać się bez problemu z centrum miasta tramwajem lub autobusem.

Inne zabytki oraz atrakcje Chorzowa:

  • Teatr Rozrywki
  • Kościół Świętego Wawrzyńca
  • Gmach Urzędu Pocztowego
  • dawne ratusze w dzielnicach: Chorzów Stary oraz Chorzów Batory.

Będąc w Chorzowie warto przejść się deptakiem na ulicy Wolności, gdzie znajdują się sklepy, kawiarnie, lodziarnie i puby, a także znakomita piekarnia z pączkami.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gliwicach? Napisz!

Dodaj komentarz