Kraków Panorama

9 najlepszych miejsc do oglądania panoramy Krakowa

Gdzie w Krakowie najlepiej widać panoramę? Skąd obserwować Kraków? Oto najbardziej klimatyczne i najciekawsze miejsca do podziwiania panoramy Krakowa.

Oprócz dobrze znanych miejsc, polecimy Wam kilka obiektów, o których może nawet nie słyszeliście.

Czy macie swoje ulubione lokalizacje do oglądania? Podpowiedz innym i skomentuj.

1. Wieża Kościoła Mariackiego

Nie ma chyba lepszego punktu widokowego w centrum Krakowa, skoro jest to najwyższy budynek na Rynku Głównym. Panorama Krakowa z wieży Bazyliki Mariackiej zapiera dech w piersiach. Zwiedzanie we wtorki, czwartki i soboty, ceny 5 lub 3 zł.

2. Kopiec Kościuszki

Jeden z najbardziej klasycznych widoków na Gród Kraka. Malownicza panorama ukazuje się już z drogi przez park aleją Waszyngtona (prowadzi od pętli tramwajowej na Salwatorze). Mijamy tutaj cmentarz salwatorski i kościoły. Ze szczytu kopca dostrzeżemy Błonia, al. Focha, stadiony Cracovii i Wisły, a także zabudowania Starego Miasta.

3. Wawel

Ze Wzgórza Wawelskiego dostrzeżemy Kopiec Kościuszki, zakole Wisły czy Muzeum Manggha. Taras widokowy znajduje się od strony Drogi do Zamku, przy wejściu do grot Smoka Wawelskiego.

4. Taras Hotelu Pod Wawelem i Restauracja Panorama w DH Jubilat

Będąc w pobliżu Wawelu można spocząć na kawę lub zjeść obiad w jednym z pobliskich barów i restauracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć również wtedy piękną panoramę Krakowa przed oczami.
Hotel pod Wawelem znajduje się tuż przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego i placu Na Groblach.
Restauracja Panorama znajduje się w samym centrum Krakowa przy ulicy Zwierzynieckiej 50, nad DH „JUBILAT”. Codziennie od 11 do 22, dania od 15 zł.

5. Kopiec Piłsudskiego

Najwyższy krakowski kopiec, położony z dala od centrum miasta. Widać lądujące samoloty w pobliskim lotnisku Kraków-Balice oraz przestrzeń Lasku Wolskiego. Nieopodal jest krakowskie ZOO.

6. Krzemionki, Park Bednarskiego, Wzgórze Lasoty, Kopiec Krakusa

Widok na północno-wschodnią część Krakowa. Przy forcie Benedykta trzeba nieco przedzierać się przez krzaki, ale warto dla tego widoku.
Z tych miejsc doskonale widać Podgórze, Koronę, most Piłsudskiego, ulicę Limanowskiego oraz centrum Krakowa i Nową Hutę. Wszystko w cichej, spokojnej atmosferze, bez pędzącego tłumu turystów.

7. Taras Akademii Muzycznej

ul. św. Tomasza 43
Widok na dachy Starego Miasta.

8. Bulwar przy Dębnikach

Piękny obraz Wisły, Salwatora i klasztoru Norbertanek.

9. Wieża kościoła OO. Karmelitów Bosych

ul. Rakowicka 18

Ciekawy widok na Rynek Główny oferują też:

Wieża Ratuszowa
Taras Hotelu Starego (ul. Szczepańska 5)

Jakie jeszcze miejsce możesz polecić? Skomentuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>