Hiszpania Wakacje

Wyjeżdżamy z Polski: Południe Europy to raj dla wczasowiczów

Czasami warto wyskoczyć z Polski, żeby poczuć nową kulturę, klimat, poznać nowych ludzi. W wakacyjnym cyklu zaglądamy do Hiszpanii.

Jeżeli decydujemy się w końcu na wyjazd na długo oczekiwany i upragniony urlop, to prawdopodobnie będziemy chcieli udać się do miejsca, w którym panuje odpowiedni klimat – dużo słońca oraz pięknej, ciepłej pogody. Warto jest zatem zauważyć, że w chwili obecnej znajdziemy całe mnóstwo takich właśnie miejsc w całkiem niedalekiej okolicy, bowiem nie będziemy musieli nawet opuszczać Europy, aby cieszyć się takimi niesamowitościami.

Chyba najbardziej znanym krajem tego typu jest obecnie Hiszpania, do której dosłownie każdego roku przybywają całe miliony turystów z całego świata, w tym również i z samej Polski. Trudno jest się jednak temu dziwić, bowiem jeżeli tylko rzucimy okiem na wszystkie jej niesamowite skarby to od razu przekonamy się, że nawet kilka dni w niej spędzone dosłownie zawsze pozostawią po sobie mnóstwo niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałych przeżyć.

Hiszpania jest idealnym przykładem na to, że właściwie cały południowy region Europy skrywa w sobie tak wiele niesamowitych skarbów, że dosłownie każdy z nas powinien przynajmniej raz odwiedzić jakikolwiek leżący tam kraj. Oprócz pięknej pogody oraz krajobrazów znajdziemy w nich również mnóstwo pozostałości po ich bogatej historii, zatem są one rewelacyjną propozycją właściwie dla każdego z nas.

Zobacz też: Przewodnik po Barcelonie

Jedna myśl nt. „Wyjeżdżamy z Polski: Południe Europy to raj dla wczasowiczów

  1. Beata Szczepańska

    Hiszpania to jeden z wielu europejskich krajów, o którym marzy większość Polaków. Niestety większość turystów wybiera tamtejsze wyspy: Majorkę, Ibizę, które tak naprawdę mają bardzo mało wspólnego z prawdziwą kultura hiszpańską, a większość ludzi, która tam przebywa to Anglicy czy Irlandczycy. Żeby naprawdę poznać mentalność Hiszpanów, ich kulturę jedzenie powinniśmy się wybrać na południe, do Andaluzji. Ten region to serce Hiszpanii, w którym nie można się nudzić i po kilku dniach sami poczujemy się jak jego mieszkańcy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>