20._Finał_WOŚP

20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

Koncert na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 8 stycznia o godzinie 17.00, jednak już od godziny 10.00 będzie dużo atrakcji. „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą” – takie jest hasło 20. Finału WOŚP.

Koszulka z podpisami reprezentacji Anglii, uzyskanie praw gospodarza Sukiennic na jeden dzień, reprodukcja obrazu „Pochodnie Nerona” H. Siemiradzkiego w zabytkowej oprawie (i wiele, wiele innych licytacji), pokazy zorganizowane przez  Policję i masa innych atrakcji jak co roku będzie towarzyszyć Finałowi WOŚP.

8 stycznia od godz. 10.00 na Rynku Głównym będzie nauka pierwszej pomocy, happeningi z postaciami z bajek i rycerzami, bicie rekordu w ilości wypitego tranu na świeżym powietrzu. Oprócz tego będzie można odwiedzić krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Stałe wystawy i galerie Muzeum będzie można zwiedzić za datek do puszki (z wyjątkiem wystawy „Turner. Malarz żywiołów”). W Muzeum Stanisława Wyspiańskiego specjalnie dla Orkiestry przedłużony zostanie japoński Nowy Rok przy wystawie drzeworytów Utagawy Kuniyoshiego (będą m.in. wróżby z grupy krwi, a w południe specjalne oprowadzanie po wystawie).

Od godz. 11.30 do 16.30 na Małym Rynku – w specjalnym autokarze będzie można oddać krew, a także wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego oraz pokazie samochodów sportowych policyjnych, medycznych i strażackich.

O godz. 17.00 na Rynku Głównym rozpocznie się koncert, na którym zagrają: Mats Meguenni, Via Rei, CF98, DMTA, The Car Is On Fire. O godz. 20.00 będzie tradycyjne Światełko do Nieba.

W Krakowie 2,5 tysiąca wolontariuszy będzie zbierało datki do puszek. Wśród kwestujących znajdzie się też… pomnik Adama Mickiewicza, który w tamtym roku uzbierał ok. 5 tys. zł.

Tego dnia w Krakowie od godziny 8.30 do 21.30 (co godzinę) z Wieży Mariackiej usłyszymy melodię, która towarzyszy WOŚP od samego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>