Dodatkowe pociągi dla podróżnych w czasie ferii zimowych

W związku ze zbliżającymi się feriami PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia do miejscowości górskich. 16 stycznia zaczynają się ferie zimowe w kilku województwach (Dolnośląskim, Mazowieckim, Opolskim, Zachodniopomorskim).

W okresie ferii, które przewidziano tym roku w okresie od 16 stycznia do 26 lutego, zostanie uruchomionych w sumie dwadzieścia osiem dodatkowych pociągów kursujących na trasach biegnących do/z miejscowości górskich takich jak np.: Zakopane, Wisła, czy Krynica. Ponadto w dniach 22 do 29 stycznia (zakończenie okresu ferii dla województwa mazowieckiego) przewoźnik zamierza uruchomić specjalne pociągi z Zakopanego przez Kraków do Warszawy.

Przewoźnik przyjął już rezerwacje na ponad 14 tysięcy miejsc dla grup zorganizowanych w pociągach kategorii TLK i Ex. Przewidziano również rezerwowe wagony, które można dołączyć na największych stacjach w razie awarii. Zaplanowano działania mające na celu monitorowanie frekwencji, która pozwoli usprawnić obsługę pasażerów. Została wdrożona specjalna procedura, która umożliwia rezerwację grupową jedynie do 40% miejsc w pociągu.

Wszelkie informacje dotyczące frekwencji, aktualnego rozkładu jazdy, oferty przewoźnika oraz promocjach można sprawdzić na stronie www.intercity.pl oraz uzyskać dzwoniąc na numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).