Polska rozpoczęła sezon zimowy w Białce Tatrzańskiej

Polska rozpoczęła sezon zimowy w Białce Tatrzańskiej

Minionej soboty (9 grudnia 2011) Białka Tatrzańska gościła na swoich stokach przedstawicieli najważniejszych organizacji turystycznych w Polsce na czele z Panią Katarzyną Sobierajską, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która oficjalnie rozpoczęła sezon narciarski zjazdem z Bani oraz rozbiciem butelki szampana, uderzając o krzesło kolei.

– Życzę, aby ten sezon był jak najbardziej udany, a wypoczynek tu w Białce Tatrzańskiej i wszystkich polskich ośrodkach dostarczył radości turystom. Tym bardziej, że rozwijają się one coraz lepiej i oferują pełny zakres usług. Nie tylko stoki, ale i trasy biegowe, szlaki piesze i wypoczynek np. w białczańskich wodach termalnych – powiedziała Sobierajska, otwierając sezon narciarski.

Podczas seminarium branżowego wiele razy przypominano o atrakcyjności i wielkim potencjale regionu, który już od tego sezonu chce przyciągnąć narciarzy w swoje progi poprzez wprowadzenie jednego zintegrowanego systemu, pozwalającego na korzystanie ze wspólnego skipassu – karty TatrySki.

Mocno podkreślano również fakt, że narty w Polsce są zdecydowanie tańsze, porównując z ofertami słowackich ośrodków, czy też nawet z Alpami, gdzie ceny za karnety czy noclegi znacznie poszły w górę.

Wnioskując, spodziewać się można dobrego sezonu narciarskiego w Polsce, pod warunkiem, że spadnie śnieg…

Nie zapomniano również o Termie Bania – nowoczesnym kompleksie basenów termalnych. Dzięki temu odwiedzający stoki goście, po szaleństwie na śniegu mogą skorzystać z dobroczynnych właściwości wód, relaksu w Instytucie Wellness&SPA oraz atrakcji rozbudowanego saunarium. Komfort pobytu gwarantują także liczne punkty gastronomiczne i noclegowe, pozwalające na wybór najbardziej atrakcyjnej, odpowiadającej osobistym potrzebom oferty.

Zatem do zobaczenia na stoku lub w termach!

Autor: Teska