Wojciech Cejrowski

Trwają Targi Książki w Krakowie [zdjęcia spotkań z podróżnikami]

Odwiedziliśmy dziś Targi Książki 2011 w Krakowie. Wśród wielu literackich atrakcji były spotkania z podróżnikami, którzy podpisywali swoje książki o wyprawach w dalekie strony i wycieczkach po Polsce. Jeśli jeszcze nie byliście na targach, skorzystajcie z ostatniego dnia, czyli niedzieli.

Wydarzenie przyciągnęło licznych zwiedzających z Krakowa i spoza tego miasta. W hali Targów w Krakowie niekiedy aż ciężko było się przecisnąć pomiędzy stoiskami, lecz fani autorów cierpliwie wyczekiwali na spotkanie z idolami.

Najbardziej zaangażowaną w rozdawanie autografów osobą był Wojciech Cejrowski. W piątek i sobotę przez większość dnia obecny był na stoisku wydawnictwa Bernardinum. Czytelnicy przynosili zarówno nowe wydania książek, jak i egzemplarze powycierane od używania.

W sobotę i niedzielę spotkać można również Elżbietę Dzikowską, która wydała ostatnio serię książek – przewodników po Polsce – pod nazwą Groch i kapusta. Autorka będzie podpisywać swoje publikacje na stoisku wydawnictwa Albatros (A43) również w niedzielę o godzinie 12.00.

Stoisko National Geographic gościło Beatę Pawlikowską oraz Piotra Kraśko. Pani Beata wydała ostatnio Blondynkę w Australii, a Piotr Kraśko jest autorem cyklu Świat według reportera.

Wydawnictwo Otwarte zaprosiło z kolei dziennikarza Polskiego Radia Trójki, a zarazem podróżnika, fotografa i pisarza – Tomasza Michniewicza. Elżbieta i Andrzej Lisowscy byli gośćmi Radia Kraków. Stoiska Świata Książki i Wydawnictwa Naukowego PWN gościły Jarosława Kreta, prezentera pogody w Telewizji Polskiej i podróżnika. Swoje stanowiska miały też inne instytucje posiadające w portfolio książki turystyczne, m.in. Wydawnictwo Dragon, którego książkę Cuda Toskanii mieliście okazję poznać przy okazji naszego konkursu o Włoszech.

Podróżników i fotografików będzie można spotkać też podczas Targów Książki w Krakowie w niedzielę:
Elżbieta Dzikowska 6.11.2011, 12:00-13:00, A43
Adam Bujak 6.11.2011, 12:00-15:00, A20

W ramach targów jeszcze w sobotę odbędzie się spotkanie z Wojciechem Mannem w Empiku przy Rynku Głównym 5 o 17.30. Pan Wojciech wydał ostatnio wraz z Krzysztofem Materną książkę Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami.

Zdjęcia z Targów Książki

Jedna myśl nt. „Trwają Targi Książki w Krakowie [zdjęcia spotkań z podróżnikami]

Możliwość komentowania jest wyłączona.