Pomnik Bachusa w Zielonej Górze

Wizyta u winiarza – pomysł na majówkę

Weekend majowy do doskonały termin na podróż do winnic. W tym okresie winnica budzi się do życia, a winiarze mają więcej czasu niż w późniejszym terminie. Dlatego też właśnie majówka to doskonały czas na spokojną rozmowę z winiarzem i długą degustację.

W Polsce właśnie na weekend majowy swoje podwoje otwierają winnice. Przykładowo Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie organizuje dni otwarte na kilkunastu winnicach w regionie.

Wśród ofert winnic zapraszających gości właśnie w tym terminie znaleźliśmy chociażby winnicę Maria Anna w Wyżnym, na pogórzu Strzyżowskim. Moc atrakcji takich jak pikniki, zajęcia sportowe, seans kinowy i wiele innych, uzupełnionych zwiedzaniem winnicy wraz z prelekcją o tematyce winiarstwa oraz degustacją bez której nie można opuścić żadnej winnicy.

Winnica Kinga w województwie lubuskim zaprasza wszystkich chętnych właśnie od maja aż do listopada na zwiedzanie i degustacje. Można tu spróbować produkowanych na miejscu win oraz przekąsek regionalnych. Winnica Kinga ze Starej Wsi przygotowała również ofertę specjalną dla par chcących spędzić romantyczny wieczór we dwoje w winnicy.

Majówka może również być wstępem do tematyki winiarstwa. Dla wszystkich, którzy pragnęliby zgłębić tajniki polskiej tradycji uprawy winorośli oraz produkcji szlachetnego trunku, świetnym pomysłem może być wizyta w Muzeum Wina w Zielonej Górze. Ekspozycja muzeum umożliwia zapoznanie się z kolejnymi etapami rozwoju winiarstwa od średniowiecza po czasy współczesne, ze szczególnym uwzględnieniem winiarstwa w Zielonej Górze.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania winnic zarówno Polskich, jak i zagranicznych. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o regionach winiarskich, imprezach i degustacjach zapraszamy na strony enoturystyka.org.pl, winoturystyka.pl oraz gazetawino.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>