Dinolandia

Park Rozrywki Dinolandia

Dinolandia znajduje się w miejscowości Inwałd koło Wadowic i Andrychowa w województwie małopolskim. Park rozrywki dla dzieci i dorosłych ma ponad 50 figur dinozaurów. Są też profesjonalne pola do minigolfa, ściana wspinaczkowa oraz park linowy. Można spróbować swych sił na 3 torach do gry w pétanque.

Dinolandia to jedyna w Europie kolekcja tych prehistorycznych gadów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Największe z figur, roślinożerne mamenchizaur i diplodok mierzą od głowy do ogona około 22 metry. Jest tu też kolekcja prehistorycznych stworzeń z epoki dewonu. Zgromadzono liczne modele skamieniałości, czaszek oraz kości. Przewodnicy prowadzą dla grup zorganizowanych mini-wykłady i zajęcia z paleozoologii (także na świeżym powietrzu). Wyposażenie do gier i wspinaczki dostępne jest na miejscu za opłatą. W punktach gastronomicznych można się posilić – otwarta jest restauracja oraz stoiska z przekąskami i napojami.

To miejsce wyjątkowe, w którym głównymi bohaterami są dinozaury. Dzięki nim każdy Gość Parku może poznać odległe czasy ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli gatunku. I tak z bliska zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Diplodoka strzegącego Jaskini Tajemnic, korzystającego z Plaży Mamenchizaura czy też Stegozaura z mózgiem wielkości orzecha włoskiego. To oczywiście nie jedyni mieszkańcy Jurajskiego Świata. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości prehistorycznych stworzeń. Obok każdego z nich umieszczona jest specjalna tabliczka, dzięki której można poznać krótką charakterystykę każdego gada.

Ale Dinolandia to nie tylko przedstawiciele świata mezozoicznego. Znajduje się w niej również wiele atrakcji, które z pewnością umilą wolny czas Gości. Dzieci mogą pobawić się na Plaży, gdzie znajduje się szkielet zakopanego dinozaura. Na każdego z nich czeka łopatka i pędzel. Dzięki takiej zabawie maluchy poznają pracę paleontologów. Dorośli mogą w tym momencie odpocząć na leżakach w cieniu parasoli.

Na bardzo odważnych czeka pełna ciemnych i krętych korytarzy Jaskinia Tajemnic. Tylko naprawdę wytrwali mogą w niej spotkać… To oczywiście tajemnica. Park Linowy to także miejsce dla odważnych. Dla maluchów przygotowany został Plac Zabaw, na którym mieści się wiele atrakcji: zjeżdżalnie, huśtawki, wielka piaskownica. Oprócz tego Dmuchane Zjeżdżalnie, Basen Kulkowy, Kolejka Pirat, Kule Sferyczne i cała masa innych pomysłów na dobrą zabawę i uśmiech na twarzach naszych pociech. W Dinolandii czekają również atrakcje dla dorosłych. Zjazdy Tyrolskie, Skok Tarzana, Bule, Mini Golf – każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkich spragnionych kulinarnych wrażeń czeka restauracja T.Rextaurant serwująca przepyszne smakołyki oraz Grill.

Cennik Dinolandii:
http://www.dinolandia.pl/pl/cennik.html

Godziny otwarcia Dinolandii:
9-17
Parking i toalety bezpłatne.
Na teren Parku nie można wprowadzać zwierząt.

Kontakt:

Park Rozrywki DINOLANDIA
34-120 Inwałd, ul. Wadowicka 167

Rezerwacje grupowe: tel.: 033 / 870 31 13, e-mail: info@dinolandia.pl

Zdjęcia Parku Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie

Dziękujemy Parkowi Rozrywki Dinolandia za udostępnienie zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>