Maroko Festiwal Kraków

Festiwal Barwy Świata: Maroko w Krakowie 2011

Festiwal Barwy Świata – Maroko w Krakowie odbędzie się w dniach 19–23 października. Fez, Agadir, Marrakesz, Rabat, Casablanca i El Jadida – to tylko niektóre miasta egzotycznego Maroka, którego orientalny klimat już niebawem będziemy mogli poczuć znacznie bliżej, bo tuż tuż w Krakowie będzie miał miejsce Festiwal Maroka.

Spotkania z Królestwem Maroka będą mieć miejsce w Śródmiejskim Ośrodku Kultury. Najciekawszymi wydarzeniami festiwalu będą:

  • Oblicza Orientu, wystawa fotograficzna Dominika Kustosz
  • Kobiety Orientu, wystawa Mała Galeria 22 – 30 X 2011
  • warsztaty dla dzieci ”Podróż latającym dywanem po świecie arabskim”, które zorganizuje stowarzyszenie zORIENTuj się z Warszawy (22 X, godz 15.00)
  • dla miłośników poezji Wiersze Tuaregów, które w Teatrze im. J. Słowackiego w języku polskim zespół Pani Anny Dymnej przedstawi podczas Krakowskiego Salonu Poezji
  • w Kinie Agrafka i Pubie Róg Brackiej i Reformackiej będzie można obejrzeć stare, czarnobiałe, w wersji francuskiej oraz całkiem nowe filmy marokańskie, dzięki którym przeniesiemy się do odległego kraju
  • smaki i aromaty tradycyjnych dań i przypraw marokańskich przedstawi krakowianom sprowadzony ze stolicy Maroka – Rabatu kucharz.

Festiwal będzie świetną okazją do poznania tego niezwykłego królestwa leżącego na północno-zachodnim krańcu Afryki, nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Skosztowania jego egzotycznych dań i napojów, do których należy znana na całym świecie zielona herbata z miętą – napój orzeźwiający o działaniu leczniczym.

Impreza została objęta honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora Królestwa Maroka w Warszawie Moha Quali Tagmy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskeigo.

Autor: Krzysiek Adamek

Więcej informacji:
http://www.festiwalmaroka.pl/
Przewodnik po Maroku – maroko.praktycznyprzewodnik.com
http://www.marokoonline.net/
http://www.maroko.pl/
http://przewodnik.onet.pl/afryka/maroko/kraj.html
http://www.wasza-afryka.pl/