Archiwa kategorii: Imprezy

Na ferie do Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce

Ferie w Muzeum w Wieliczce to ciekawy sposób na spędzenie wolnych dni dla dzieci w wieku 6-12 lat. Czeka sporo warsztatów, zajęć edukacyjnych oraz gier i konkursów. Goście zwiedzą ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz w Zamku Żupnym. Odkryją skarby muzealnego archiwum i dowiedzą się o ważnych wydarzeniach dla Muzeum – wpisie Zamku na Listę UNESCO i udostępnieniu dla zwiedzających nowych komór w ekspozycji w kopalni.

Bitwa Wodna

Bitwa Gwiazd w wodzie

Wodna Bitwa Gwiazd, która zainauguruje uroczyście sezon letni w Niskich Tatrach, odbędzie się w weekend 15-16 czerwca 2013 w słowackiej Tatralandii. Wśród celebrytów, którzy przyjadą się popluskać w basenach, są Przemysław Saleta, Natalia Siwiec i Ewa Chodakowska.

Imprezy / / / Przewodnik Turystyczny po Polsce.
Biskupin 2012

Biskupin: Piknik Archeologiczny 2012

Od soboty 15 września do kolejnej niedzieli, 23 września, w Biskupinie w Muzeum Archeologicznym odbywać się będzie Festyn Archeologiczny. Piknik w Biskupinie stał się już bardzo znaną imprezą, która zapewni doskonałą rozrywkę rodzicom z dziećmi oraz pasjonatom historii.

Kaukaz

Slot Fest Kavkaz już od 31 marca w Krakowie

Slajdy, wykłady, filmy i debata o Kaukazie, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty językowe, wizażowe oraz kuglarskie, wystawy fotografii, spektakl teatralny, zajęcia dla dzieci, strefa gier oraz orientalna czajownia – to tylko najważniejsze punkty 7. SLOT Festu „O wschodzie”, który zagości 31 III i 1 IV w budynku II LO przy Sobieskiego i Klubie Imbir. Kierunek: KAVKAZ!

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę

Zwyczaj święcenia pokarmów w Polsce przyjął się w XIV wieku. Chociaż kojarzymy go z naszą rodzimą tradycją wielkanocną, znany jest w niektórych regionach Austrii i Niemiec (Styria, Karyntia, południowy Tyrol i Bawaria). Jego źródło stanowią prawdopodobnie starosłowiańskie obrzędy wiosenne. Święcenie gałązek wierzbowych, wody, ognia i pożywienia, nadało nowe znaczenie dawnym rytuałom. Poświęcone rzeczy, jeszcze nie tak dawno, wykorzystywano do praktyk „magicznych”, mających zapewnić ochronę przyszłych zbiorów. Przykładem może być, znany w niektórych regionach Polski, zwyczaj trzykrotnego obchodzenia domu ze „święconką”, w celu zapewnienia sobie szczęścia i urodzaju.

Festiwal Kultur Azjatyckich FantAzja

Projekt FantAzja ma w zamyśle promować różnorodność kulturową krajów Azji Południowo-Wschodniej, jak również rozwijać międzynarodową współpracę między Polską a krajami tego regionu. Gwałtowny wzrost znaczenia państw azjatyckich staje się wyzwaniem i jednocześnie szansą między innymi właśnie dla Polski. Azja cechuje się bogatą i ciekawą kulturą, a projekt FantAzja ma pomóc ją poznać i zafascynować się nią.

VII Polar Sport Skitour im. Basi German

Zawody skitourowe w Zawoi

W najbliższą sobotę (3 marca) do Zawoi zjadą miłośnicy białego szaleństwa w postaci narciarstwa wysokogórskiego. Już po raz siódmy będziemy świadkami zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German. Impreza należy do cyklu „Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim 2012”.

Gruzja na rozdrożach – debata w Krakowie

Dyskusja o modernizującej się Gruzji – 29 lutego o godz. 18 w kawiarni i księgarni Bona w Krakowie (ul. Kanonicza 11). Potem pokaz filmu krótkometrażowego Tamary Sulamanidze pt. „37 st. C”.

Polish Freeskiing Open

Polish Freeskiing Open 2012

Freeskiing uważany jest za najbardziej widowiskową dyscyplinę narciarską. Emocje związane z wysokimi skokami i imponującymi ewolucjami zapewnią nam już niebawem uczestnicy zawodów The North Face Polish Freeskiing Open. To najważniejsze wydarzenie w sezonie posiada status Międzynarodowych Mistrzostw Polski i przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy.