Sidzina Szlak Rzemiosła

Spotkanie z twórcami Podbabiogórza na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła

14 sierpnia między 12.00 a 19.00 w Skansenie w Sidzinie położonym pod Babią Górą będą mieć miejsce warsztaty rękodzieła ludowego. To dobry pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia dla rodzin z dziećmi.

W imprezie biorą udział twórcy ze Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła, będzie zatem można spróbować swoich sił w wybranych dziedzinach sztuki i rzemiosła. Zobacz jaką przyjemność daje własnoręcznie wykonana koronka, bibułkowy kwiat, rzeźba, obrazek na szkle czy drewnie obrazka na szkle.

W programie:

pokazy rękodzieła artystycznego i ludowego (koronkarstwo, bibułkarstwo, rzeźba, malarstwo na drewnie i szkle, pszczelarstwo)
zajęcia warsztatowe z twórcami
rodzinna gra terenowa
przysmaki kuchni regionalnej
przejażdżki konne
zwiedzanie skansenu

Koncerty:
16.00 Zespół regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna i Kabaret „TEKA” z Osielca

Mapa dojazdowa do Sidziny

– z Krakowa zjeżdżając z Zakopianki w Pcimiu na Jordanów lub w Skomielnej Białej, na światłach, skręcić w prawo w stronę Jordanowa; potem przez Bystrą lub Toporzysko ok. 10 km do Sidziny.
– z Suchej Beskidzkiej, Wadowic lub Bielska należy w Osielcu skręcić w prawą stronę na Bystrą i Sidzinę.
– z Zakopanego przez Jabłonkę i Zubrzycę Górą.

Czy wybieracie się na tę imprezę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>