Targi Sztuki Ludowej 2011

Targi Sztuki Ludowej 2011 w Krakowie

W Krakowie trwają targi sztuki ludowej na Rynku Głównym. W piątek w samo południe rozpoczęła się impreza gromadząca pół tysiąca twórców ludowych i ponad sto kapel ludowych. Od 19 do 28 sierpnia w Krakowie będzie można podziwiać i kupować sztukę ludową oraz rękodzieła.

Program 35. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie zakłada spotkania z twórcami ludowymi reprezentującymi takie rodzaje rękodzielnictwa jak garncarstwo, hafciarstwo, koronczarstwo, rzeźbiarstwo, tkactwo, malowanie na szkle, kowalstwo, bibułkarstwo, jubilerstwo i wiele innych. Na scenie będzie ponad setka zespołów pieśni i tańca. Na kramach spółdzielnie i cepelie oraz goście targów oferować będą wyroby z całego świata.

Piątek jest Dniem Miasta Tarnowa, sobota – Pińczowa, a niedziela – Opola. W poniedziałek zaprezentuje się Zakopane i Tatry (będą uczestnicy XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem). We wtorek będzie Żabno i miasta partnerskie, a w środę goście z Ukrainy. Czwartek należy do Gorlic, a piątek do Słowacji. W następny weekend odbędzie się Dzień Pogranicza Kultur (sobota), a 28 sierpnia (niedziela) – Jarmark Podhalański.

Organizatorem imprezy jest tradycyjnie Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło.