Okolice Przecławia

Będąc w Przecławiu, warto rozejrzeć się po okolicy. Tutaj także jest sporo atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić.

Zamek w Rzemieniu – położony na przeciwległym brzegu Wisłoki, stoi zamek – dawniej dwór – który w XV –XVI wieku należał do Tarnowskich, a później Lubomirskich, Sanguszków, Stadnickich, Boguszów i Szaszkiewiczów. Obecnie Jest to zamek w typie wieży mieszkalno-obronnej, jakie często wznoszone były w XV i XVI w. Czterokondygnacyjna budowla, o grubych ceglanych murach, powstała na rzucie kwadratu. Posadowiona jest na palach. Przy elewacji zachodniej okrągła baszta ze schodami oraz przedsionek z loggią na piętrze. Salę na piętrze zdobiły herby wykonane w stiuku. W pobliżu zobaczyć można dawny pałac Szaszkiewiczów (pierwotnie pawilon ogrodowy), Wokół pałacu rozpościerają się pozostałości parku (ok. 15 ha) z XVIII-XIX w.

Rezerwat leśny „Końskie Błota” – chroni zbiorowiska roślin torfowych i wodnych. Znajduje się na terenie wsi Rzemień. Rezerwat projektowany.

Czerwony szlak rowerowy Dobrynin – Tuszyma – Biały Bór. Trasa ma łączną długość 9 km. Ciekawe miejsca do zobaczenia to:

  • neogotycki kościół św. Michała z 1878 roku (Biały Bór)
  • cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia NMP – obecnie sanktuarium
  • pozostałość po młynie wodnym.

Co jeszcze polecisz w okolicach Przecławia? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>