Podróż Przygotowania

Przezorny zawsze ubezpieczony – przygotuj się do podróży

Planując i organizując wyjazd turystyczny warto dobrze się przygotować. W dobie wzrastającej popularności wypraw niekomercyjnych, kiedy każdy może wyjechać gdzie tylko chce, na własną rękę – warto przemyśleć i zawczasu przeciwdziałać niektórym sytuacjom.

Kampanie promocyjne najbardziej egzotycznych krajów, tanie bilety lotnicze, łatwy dostęp do informacji, to wszystko wpływa na stale rosnące zainteresowanie samodzielnymi wyprawami. Decydując się na wyjazd bez korzystania z pomocy biura turystycznego, czy nawet firm organizujących bardziej ekstremalne wojaże – ale wciąż pod okiem profesjonalistów, na których można zrzucić odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia – koniecznie trzeba odpowiednio się do niego przygotować.

Co to znaczy? Nie będziemy pisać tu o sprzęcie, bagażu, rezerwacji biletów w Wizzair czy Ryanair itp. – choć i te kwestie są bardzo ważne.

Jak przygotować się przed podróżą zagraniczną

Chcemy zachęcić wszystkich do zapoznania się przed wyprawą z rzetelnymi i ważnym informacjami na temat kraju docelowego. Wiadomości o warunkach klimatycznych, chorobach, zagrożeniach przestępczością, czy chociażby odmiennych od naszych obyczajach w przypadku niektórych destynacji turystycznych szczególnie zyskują na znaczeniu. Przykładowo, przed wyjazdem do Brazylii (np. na karnawał w Rio de Janeiro) zaleca się szczepienia przeciw żółtej febrze. Uwagi na temat ilości czasu jaki jest potrzebny przed wyjazdem do wykonania zalecanych i obowiązkowych szczepień, można znaleźć na wielu stronach internetowych. Przykładowo: www.szczepieniawpodrozy.pl

Szczególnie polecamy zapoznanie się z poradnikiem dla turystów, wybierających się za granicę, opracowanym i stale uaktualnianym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. „Polak za granicą” to projekt, który ma ułatwiać, ostrzegać i informować o uzyskiwaniu pomocy, przed w trakcie i po wyjeździe. Sytuacje awaryjne mogą przydarzyć się każdemu, dlatego przed spakowaniem bagażu zerknijcie na stronę: www.msz.gov.pl.

Udany wyjazd to taki, który wspominamy z uśmiechem na twarzy. Aby móc w pełni korzystać z wymarzonego wypoczynku warto poświęcić trochę czasu na lekturę przepisów, porad i artykułów o doświadczeniach tych, którzy już dotarli i szczęśliwie wrócili z miejsca do którego się wybieramy.

Czy masz pomysły jak przygotować się do podróży zagranicznej? Jak Ty zawsze szykujesz się na zagraniczny wyjazd? Napisz! Pomóż innym spędzić milsze i bezpieczniejsze wakacje :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>