Archiwa kategorii: Porady

Hotel w Poznaniu

Jak spędzić czas w Poznaniu?

Co w pierwszej kolejności przychodzi Wam do głowy, gdy usłyszycie słowo „Poznań”? Najprawdopodobniej Międzynarodowe Targi Poznańskie, rogale świętomarcińskie, coroczny festiwal Malta lub wypad na żagle czy spływ kajakowy po poznańskich jeziorach. Faktycznie, to jedne z popularniejszych symboli miasta, ale Poznań to zdecydowanie coś więcej.

Kraków Balice Lotnisko Dojazd

Jak dojechać na krakowskie lotnisko – Balice?

Dotarcie na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest możliwe różnymi sposobami. To od nas zależy jaką alternatywę wybierzemy, co najbardziej nam odpowiada zarówno cenowo, jak i czasowo. Do wyboru mamy własny samochód, komunikację miejską, taksówkę lub autobusy i minibusy turystyczne.

Bałtyk Wakacje

Wakacje w Polsce

Tak zwany kryzys ekonomiczny na kontynencie europejskim i ożywienie w Stanach Zjednoczonych powodują w Europie spadek inflacji, obniżki cen niektórych dóbr i usług – w tym turystycznych, ale także podciąga kurs euro w Polsce. Dolar też drożeje. Przez to zapłacimy zwykle więcej za noclegi w hotelach i korzystanie z ofert wycieczek fakultatywnych. Może zatem warto spędzić lato w Polsce, a do cieplejszych państw wyjechać zimą?

Porady / / / Przewodnik Turystyczny po Polsce.
Gdzie szukać tanich lotów

Gdzie szukać tanich lotów z Polski?

Aby znaleźć dobry lot w jeszcze lepszej cenie (czyli najniższej), trzeba być uważnym, śledzić serwisy informacyjne o tanim lataniu, a także szybko reagować na wprowadzane promocje. Podpowiadamy, gdzie szukać i czego się spodziewać.

Porady / / / Przewodnik Turystyczny po Polsce.

Samochodem na prąd w podróż po Polsce

Ceny benzyny na rynkach światowych systematycznie pną się w górę. W związku z tym podróżowanie staje się coraz bardziej kosztowne. Alternatywą są coraz popularniejsze, także na naszym rynku samochody elektryczne, które można naładować praktycznie w każdym źródle energii elektrycznej.