Chorzów

Chorzów to miasto znajdujące się na Śląsku na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego uważane za lokalny ośrodek gospodarczy oraz kulturalny. Miasto zostało założone w roku 1257 przez Bożogrobców Michałkowickich, dzięki zezwoleniu Władysława – Księcia Opolskiego.

Początkowo było wioską, która przez kolejne wieki umacniała swoją pozycję. W roku 1868 Chorzów otrzymał prawa miejskie. Z pewności większość osób kojarzy Chorzów ze Stadionem Śląskim, który przez wiele lat był Stadionem Narodowym. Jednak nie jest to jedyne miejsce warte zobaczenia w tym mieście.

Co zwiedzić w Chorzowie?

Warto odwiedzić Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku, do którego z pewnością przyciągają takie atrakcje jak: Ogród Zoologiczny, Śląskie Wesołe Miasteczko, Górnośląski Park Etnograficzny oraz Planetarium. Do parku można dostać się bez problemu z centrum miasta tramwajem lub autobusem.

Inne zabytki oraz atrakcje Chorzowa:

  • Teatr Rozrywki
  • Kościół Świętego Wawrzyńca
  • Gmach Urzędu Pocztowego
  • dawne ratusze w dzielnicach: Chorzów Stary oraz Chorzów Batory.

Będąc w Chorzowie warto przejść się deptakiem na ulicy Wolności, gdzie znajdują się sklepy, kawiarnie, lodziarnie i puby, a także znakomita piekarnia z pączkami.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gliwicach? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>