Gliwice

Gliwice to miasto położone na południu Polski w zachodniej części województwa śląskiego. Miejscowość leży nad rzeką Kłodnicą.

Gliwice są łatwo dostępne dla odwiedzających z różnych miast Polski dzięki jednemu z największych w Polsce węzłów komunikacyjnych, który łączy ze sobą najważniejsze drogi w kraju.

Miasto posiada studencki charakter dzięki jednej z największych uczelni technicznych w kraju – Politechnice Śląskiej, a także mniej znanym uczelniom takim jak Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości oraz Nauczycielskiemu Kolegium Języków Obcych. W związku z dużą ilością studentów, w mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne, koncerty, przedstawienia.

Co warto zwiedzić w Gliwicach?

Miasto ma do zaoferowania nie tylko wysokiej klasy uczelnie, ale również wiele atrakcji dla turystów. Jedną z tych najbardziej znanych jest Palmiarnia, w której zgromadzono ponad 5600 gatunków roślin.

Warte odwiedzenia są również Muzeum Miejskie oraz Ruiny Teatru Miejskiego, w którym odbywają się wydarzenia artystyczne przy niepowtarzalnym klimacie.

Symbolem miasta jest wysoka na 110 metrów wieża – Radiostacja Gliwicka. Niezwykły urok ma również nowy Rynek w Gliwicach – ulubione miejsce spotkań mieszkańców, studentów i nie tylko.

Co jeszcze możesz polecić w Gliwicach? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>