Koprzywnica

Koprzywnica to miasto położone w południowej Polsce, we wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w powiecie sandomierskim, nad rzeką Koprzywianką. Miasto jest łatwo dostępne dla turystów dzięki położeniu na trasie drogi krajowej z Krakowa do Sandomierza.

Przez miasto przechodzą szlaki turystyczne, między innymi szlak cysterski, szlak turystyczny z Gołoszyc do Piotrowic, a także szlak rowerowy z Sandomierza do Ujazdu.

Co zwiedzić w Koprzywnicy?

Będąc w mieście warto wybrać się na centralny plac miasta, czyli Rynek Miejski, gdzie znajduje się kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej z roku 1470.

Ważnym punktem miasta jest również pocysterski kościół pw. NMP i św. Floriana, który wybudowany został w pierwszej połowie XIII wieku, następnie zniszczony przez Tatarów w roku 1241 oraz przebudowany w XV i XVIII wieku. Wewnątrz kościoła znajduje się wiele detali romańskich, między innymi okna, kapitale oraz sklepienie krzyżowo-żebrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>