Kurozwęki

Kurozwęki to mała wieś położona w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w powiecie staszowskim. Wieś do roku 1870 była miastem, następnie zmieniono jej status na dzisiejszy.

Wieś leży na Pogórzu Szydłowskiego, nad rzeką Staszowską. Przez Kurozwęki przechodzi szlak turystyczny z Chańczy do Pielaszowa. Wieś, choć nie duża, ma do zaproponowania wiele atrakcji dla odwiedzających.

Co zwiedzić w Kurozwękach?

Znajduje się tutaj bardzo ładny Zespół Pałacowy, a jego głównym punktem jest oczywiście Pałac, którego wnętrze można zwiedzać z przewodnikiem.

W Kurozwękach znajduje się również jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich. Na terenie parku organizowane są „Bizon – Safari”, czyli przejażdżki wozem między zwierzętami. Na terenie Zespołu można odwiedzić również Mini Zoo, a w nim lamy, osły, króliki, szopa, owce kameruńskie, strusie, bawoła szkockiego, kozę i koźlęta, rodzinę świnek wietnamskich, dziki, kucyka szetlandzkiego oraz różne gatunki ptactwa.

Co jeszcze polecasz w Kurozwękach? Napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>