Kraków: Tramwaj papieski

„Papieski tramwaj” jeździ już po Krakowie. Szukaj go na trasie tramwaju nr 8 między placem Inwalidów a Borkiem Fałęckim (pętla tramwajowa).

Tramwaj ułatwi przemieszczanie się między Rynkiem Głównym w Krakowie a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz promować będzie miejsca związane z życiem i działalnością Ojca Świętego.

Przystanki na trasie są specjalnie oznakowane. Nazwy przystanków i ciekawostki o danym miejscu i związkach jego z Janem Pawłem II przedstawia Andrzej Seweryn. Usłyszysz m.in. o zakładzie fotograficznym Foto Bielec (Karol Wojtyła robił sobie zdjęcie na studiach), o kościołach i kolegiacie akademickiej św. Anny, o Pałacu Biskupim przy Franciszkańskiej 3 ze słynnym „oknem papieskim”, Muzeum Archidiecezjalnym kardynała Karola Wojtyły, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zakładach sodowych Solvay.

Więcej informacji na wiatach przystankowych na trasie tramwaju (obok rozkładów jazdy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>