Kraków Informacja Turystyczna Wawel

Małopolski System Informacji Turystycznej otwarty

Małopolski System Informacji Turystycznej to sieć punktów informacyjnych, które mają pomóc turystom w lepszym zaplanowaniu wycieczki po Małopolsce. Zasięgnąć wiedzy będzie można m.in. w Krakowie, Myślenicach, Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Zakopanem, Rabce-Zdroju, Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju.

Projekt MSIT jest odpowiedzią na oczekiwania turystów zwiedzających województwo małopolskie. Z jego pomocą zaplanowanie wycieczki, weekendu czy urlopu w Małopolsce stanie się łatwiejsze niż do tej pory. Placówki objęte systemem zostaną uruchomione w najważniejszych miejscowościach turystycznych Małopolski. Jednostki informacji turystycznej zlokalizowane są w miejscach łatwo dostępnych dla turystów, w centrach miast lub obok atrakcji turystycznych regionu. Odznaczają się jednorodną aranżacją wnętrz i wyposażeniem, stanowiąc rozpoznawalny element marki MSIT.

Sieć 34 jednostek informacji turystycznej połączona jest zintegrowanym systemem informatycznym, który ma gwarantować wysoką jakość obsługi turystów.
Małopolski System Informacji Turystycznej to projekt realizowany przez Województwo Małopolskie, z 25 gminami i powiatami z województwa małopolskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.

Oficjalne otwarcie Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT) miało miejsce w poniedziałek, 3 września w krakowskim Centrum Informacji Turystycznej (CIT) na ul. Powiśle 11. Uroczystego otwarcia dokonał Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego w obecności Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>