Mazowsze miodem płynące

Kojarzysz Mazowsze tylko z zatłoczoną, tętniącą życiem Warszawą? To błąd – w tym pięknym regionie wystarczy przysłowiowy rzut beretem, aby znaleźć się w miejscach, gdzie po ciężkim tygodniu w mieście można ukoić duszę i ciało, wypocząć w niewielkich ośrodkach SPA blisko natury. W końcu Mazowsze
to weekend zaledwie dwa kroki stąd!

Miód i zioła dla Twoich zmysłów

Zaledwie 25 km od Warszawy, w Lesznie położonym w otulinie Puszczy Kampinoskiej, znajduje się gospodarstwo turystyczne Apisołtysówka, specjalizujące się w leczeniu miodem i ziołami, czyli w api- i fitoterapii.

SPA miód Leszno
fot. apisoltysowka.agroturystyka.pl

Gospodarze oferują swoim gościom doskonałe miody i inne produkty pszczele. Organizują również wycieczki piesze połączone ze zbiorem ziół, rowerowe po oznakowanych szlakach Puszczy Kampinoskiej oraz zabawy przy ognisku. W sąsiedztwie Apisołtysówki jest specjalne łowisko dla wędkarzy, istnieje też możliwość nauki jazdy konnej i przejażdżki bryczką, wozem lub karetą. Apisołtysówka to świetna propozycja na weekend w pszczelim SPA, z dala od zgiełku miasta, w sąsiedztwie natury, która zachwyca niezależnie od pory roku.
Więcej na apisoltysowka.agroturystyka.pl

SPA na skraju lasu

Nieco dalej, ale ciągle w Puszczy Kampinoskiej (45 km od Warszawy i tylko 5 km od Żelazowej Woli), gospodarze SPA Kampinos zapraszają przez cały rok panie i panów na „plażę”, czyli podgrzewany piasek pod sztucznym, co prawda, ale zbawiennym na jesienną i zimową niepogodę, słońcem (specjalne lampy doświetlające).

SPA Mazowsze
fot. spakampinos.pl

W agroturystycznym SPA spędzisz czas na wiele sposobów: na podgrzewanym basenie, w jacuzzi czy saunie, korzystając z zabiegów wellness, ale także na koniach czy quadach. W pobliżu SPA można także wypożyczyć ponton na spływ Bzurą, pograć w tenisa ziemnego, postrzelać z łuku lub wiatrówki czy zorganizować kulig. SPA Kampinos oferuje specjalne pakiety pobytowe: romantyczny dla zakochanych, zdrowotny, antydepresyjny w listopadzie oraz rodzinny ze specjalnymi cenami dla rodziców z pociechami. Więcej informacji na www.spakampinos.pl.

Termy nie tylko w górach

Dla miłośników gorących źródeł Mazowsze ma do zaoferowania weekend w Termach Mszczonów. To nowoczesny zespół obiektów spełniających funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe, który wykorzystuje położone w Mszczonowie źródła termalne.

Termy Mszczonów
fot. weekendztermami.eu

Jeśli szukasz specjalnej oferty na weekendowy pobyt w Termach połączony z aktywnym wypoczynkiem, „Weekend z Termami Mszczonów” jest właśnie dla Ciebie. Oferta turystyczna, oprócz atrakcji zlokalizowanych w termach, obejmuje trzy szlaki piesze/nordic walking, cztery trasy rowerowe oraz atrakcje dodatkowe, np. grzybobranie, wędkowanie, kuligi czy jazdę na łyżwach. Więcej na www.weekendztermami.eu.


Praktyczny Przewodnik będzie zachęcał Was do okrycia nietypowego Mazowsza. Wspieramy kampanię „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd”

Kampania „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd” jest częścią projektu pn. ”Kreowanie wizerunku turystycznej marki Mazowsze”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 (priorytet VI – Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji, działanie 6.2 – Turystyka).
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>