Prym Turystyka

Turystyka z zagadkami w województwie łódzkim

Questing, znany również jako turystyka z zagadkami, to sposób na odkrywanie okolic swojego miasta w ciekawy i pasjonujący sposób. Ostatnio w województwie łódzkim powstało 35 tras questingowych.

Czym jest questing? Questing to sposób spędzania czasu, który łączy w sobie elementy nauki i zabawy. „Turystyka z zagadkami” pozwala odkrywać region i zwracać uwagę na szczegóły, których dorośli czasem nie widzą i nie potrafią przekazać pociechom. Zabawa poprzez questing wyzwala pozytywne emocje, co zwiększa ilość zapamiętanych i zrozumianych informacji. Specjalnie przygotowane questy, zawierają dużo ciekawych historii i zagadek, które spodobają się każdemu, bez względu na wiek. Historie o bohaterskich czynach, zapomniane legendy czy wskazówki dotyczące przetrwania w terenie, to przykłady ciekawostek, które można odnaleźć w tego typu ścieżkach.

Bzura Turystyka

Bzura – foto: Bogdan Wydrzyński

Projekt QUIZ, czyli „Questing Umożliwi Innowacyjne Zwiedzanie” przysłużył się do powstania 35 ścieżek prezentujące walory województwa i gwarantują dobrą zabawę. Questy są dostępne zawsze i dla każdego. Powstały aplikacje mobilne na Android oraz iOS, dzięki czemu województwo łódzkie można zwiedzać w jeszcze ciekawszy sposób.

Dowiedz się więcej o turystyce w województwie łódzkim >>

Wartkowice Turystyka

Wartkowice