Rynek w Poznaniu

Samochodem przez Poznań i okolice – wypożycz auto i w drogę!

Poznań, jak wiemy, jest stolicą Wielkopolski – dużego regionu położonego w północno-zachodniej Polsce. Kto nie był – niech się uda. Kto był – z pewnością już polecał znajomym wakacje w tym województwie. Co warto zwiedzić w Poznaniu i okolicach?

Jak dotrzeć do Poznania?

Najszybciej będzie samolotem, które przecież latają już między polskimi miastami. Międzynarodowy port lotniczy Ławica leży w obrębie granic miasta, więc z lotniska do centrum Poznania dotrzemy stosunkowo szybko. Bliżej centrum są oczywiście dworce autobusowy i kolejowy, co daje kolejny sposób na transport do miasta. Dla tych, którzy są zmotoryzowani i mogą wykorzystać do podróży własny samochód, przydatna będzie nawigacja w smartfonie lub tablecie. Mobilne aplikacje podpowiedzą Wam, którędy najszybciej dostaniecie się do miejscowości.

Mapa Poznania i Wielkopolski

Wycieczka do Poznania

Wizyta w mieście z pewnością zawierać powinna spacer po zabytkowym centrum. Na poznańskim rynku można usiąść na kawę i ciastko (lub herbatę i zupę – w wersji dietetycznej) w jednym z restauracyjnych ogródków. W każde południe na Wieży Ratuszowej odbywa się pokaz „trykania się” koziołków, z którego słynie Poznań. Zabytków w śródmieściu jest więcej – najlepiej przyjechać do miasta na 2-3 dni i spędzić część weekendu niespiesznie spacerując pośród kamieniczek. Spośród muzeów polecane są ostatnio Muzeum Instrumentów Muzycznych przy Starym Rynku, Muzeum Broni Pancernej i Muzeum Motoryzacji. Relaksu zaznamy nad Jeziorem Maltańskim (popularnie: Maltą). Mapę i przewodniki dostaniemy na miejscu w punktach informacji turystycznej. Szerzej o interesujących miejscach Poznania piszemy na podstronie naszego serwisu.

Reszta weekendu może być wykorzystana przez Was na podziwianie widoków pozamiejskich. Jeśli nie macie własnego auta (bo przylecieliście samolotem albo komunikacją publiczną), pobranie go na jeden dzień nie nadwyręży Waszego budżetu za bardzo, a będziecie mogli wykonać „rajd” po obrzeżach Poznania. Tak będzie szybciej i wygodniej (a pewnie i taniej) niż tworzyć plan podróży podporządkowany podmiejskim autobusom czy pociągom krótkobieżnym. W takiej kwestii jak wypożyczalnia samochodów Poznań może pochwalić się szeroką ofertą.

Samochód Poznań

Zwiedzanie okolic Poznania

Przebywając na uroczym Pojezierzu Wielkopolskim nie sposób ominąć kilku pięknych miejsc poza głównym miastem regionu. Z pewnością perłą regionu jest Gniezno (na zdjęciu), które znamy już od najmłodszych lat pod mianem pierwszej stolicy Polski. O historii przypomni nam wizyta w Katedrze i przy Drzwiach Gnieźnieńskich.

Gniezno koło Poznania

Pozostając w tematyce religijnej, warto przypomnieć, że w okolicach Konina jest Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Sam Konin to ważny ośrodek gospodarczy, a także miejsce ustawienia pierwszego w kraju znaku drogowego – tzw. słup koniński ustawiony został w 1151 roku na drodze do Kruszwicy.

Ostrzeszów również zaprasza do zabytkowych obiektów sakralnych, ale też na spotkanie z naturą – są tu cenne przyrodniczo tereny, takie jak Las Ostrzeszów, Wzgórza Ostrzeszowskie oraz Kotlina Odolanowska. Do Gostynia warto zajechać, aby zwiedzić Muzeum Automobilizmu. W Ostrowie Wielkopolskim znajduje się bożnica w stylu neomauretańskim oraz wiekowe kamienice w centrum miasta.

Poznań Zwiedzanie

Atrakcji turystycznych w okolicach Poznania znaleźlibyśmy o wiele więcej. Zapraszamy Was do odkrywania tej części Polski! Może już tej wiosny?