Zwiedzanie Muzeów w Krakowie

Drzwi otwarte w 22 krakowskich muzeach

W niedzielę po raz siódmy odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Będzie można obejrzeć wystawy stałe i czasowe, projekcje filmów, wziąć udział w warsztatach, posłuchać wykładów. Atrakcji jest wiele i to zupełnie za darmo!

W Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego odbędzie się pokaz filmów o dawnych technikach fotograficznych, będzie można się dowiedzieć jak dbać o fotografie oraz zrobić zdjęcie w scenografii z przełomu XIX i XX wieku. Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły po raz pierwszy po remoncie udostępni zwiedzającym renesansowy dziedziniec Kamienicy Dziekańskiej. Oddział Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przygotował multimedialną grę terenową połączoną ze zwiedzaniem Nowej Huty. W Muzeum Inżynierii Miejskiej dzieci wezmą udział w warsztatach opartych na scenariuszach lekcji, jakie prowadziła Maria Skłodowska-Curie dla własnych dzieci i dzieci swoich przyjaciół w Paryżu. Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce pokaże luksusową solniczkę od Tiffany’ego i przeprowadzi silniczkową grę „Memory”.

Pomysłów na spędzenie najbliższej niedzieli w muzeum jest wiele, ale warto najpierw zorientować się, czy miejsce do którego się wybieracie nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Pomoże Wam w tym szczegółowy plan, który znajdziecie tutaj.

Magazyn podróżniczy