Kraków Zima Sukiennice

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie 2011 [zdjęcia]

Tradycyjnie już Targi Bożonarodzeniowe w Rynku Głównym w Krakowie trwają od końca listopada. Można oglądać i kupować świąteczne produkty oferowane w kramach pod Sukiennicami. Zobaczcie zdjęcia i informacje o stoiskach, atrakcjach oraz co możecie zjeść w barach na świeżym powietrzu.

To, co przykuwa naszą uwagę, to zapachy grzanego wina oraz prażonych orzechów. Serwowane są tu jednak także kiełbasy, bigos i inne dania polskiej kuchni, jak również potrawy z grilla, pierogi, pieczone ziemniaki. Z napojów proponowane są też soki buraczany i selerowy.

Na stoiskach znajdziemy rękodzieła – rzeźbione i malowane ręcznie dzieła lokalnych artystów, takie jak dekoracje świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki, bombki czy też bańki, biżuterię. Są też produkty pszczelarzy (świece, mydełka, miody pitne), lokalne wędliny, jak również ubrania, kadzidełka zapachowe i wiele innych. Z pewnością wystawcy zainspirują do wymyślenia niestandardowego prezentu na Wigilię.

Targi potrwają do 26 grudnia, czyli drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.

  • 18 grudnia będzie Tradycyjny Opłatek Prezydencki – z krakowianami i turystami spotkają się Prezydent Miasta Krakowa i Metropolita Krakowskim
  • 22 grudnia Korowód Kolędniczy spod Barbakanu na Rynek Główny
  • 24 grudnia pokaz „Dziadów Polskich” przy pomniku Adama Mickiewicza
  • 26 grudnia kolędowanie na płycie rynku
  • 6 stycznia 2012 roku Korowód Trzech Króli

Zdjęcia z Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie nocą

Co podczas targów bożonarodzeniowych w Twojej miejscowości podoba Ci się najbardziej? Prosimy o komentarz!