W Łęczycy co roku na zamku odbywają się międzynarodowe turnieje rycerskie. W dniach 20-21 sierpnia miał miejsce trzynasty już zjazd.
Łęczyca to miasto w województwie łódzkim (40 km od Łodzi w kierunku północnym), położone przy drodze krajowej nr 1. Łęczyca słynie głównie z wybudowanego za czasów Kazimierza Wielkiego zamku, z którym to związana jest postać Boruty, człowieka, któremu król w zamian za pomoc nadał tytuł szlachecki oraz oddał we władanie zamek.
Jako zarządca Boruta nałożył na miejscową ludność bardzo wysokie podatki. Po jego śmierci ludzie udali się do zamku odebrać swoje pieniądze, jednak nie odnaleźli ich. Na drugi dzień zniknęło i ciało zarządcy. Tak oto ludzie zaczęli nazywać go diabłem. Według legendy Boruta do dzisiaj mieszka w podziemiach zamku, gdzie pilnuje swojego skarbu.
Przez dwa dni przybyli na zamek mogli oglądać między innymi zmagania łuczników, szkolenie Landsknechtów, pokaz walk pawężników i halabardników przeciwko pikinierom oraz cieszący się największym zainteresowaniem turniej konny.
Przed zamkiem rozbity był targ, ciągnący się aż do ratusza, z wszelkimi symbolami średniowiecza: mieczami, hełmami, łukami czy toporami – zarówno metalowymi jak i plastykowymi, ku uciesze mniejszych gości.
Wstęp na turniej jest płatny. W tym roku wynosił 12 zł / dzień, dzieciom do lat 7. przysługiwało darmowe wejście.
Będąc w Łęczycy warto udać się do oddalonego o 3 km Tumu, gdzie znajduje się jeden z najstarszych kościołów w Polsce oraz ikona stylu romańskiego. W tym roku kolegiata obchodzi 850-lecie konsekracji.