Jak dojechać do Ojcowskiego Parku Narodowego z Krakowa?

Z Krakowa dojazd do Ojcowskiego Parku Narodowego jest stosunkowo prosty. Można skorzystać z komunikacji miejskiej MPK lub wsiąść do jednego z licznych busów jadących w kierunku Olkusza.

Regionalny Dworzec Autobusowy – busy

Sprawdź rozkład jazdy busów: www.rda.krakow.pl

UNIBUS

Rozkład jazdy sprawdzisz pod nr tel.: 0502 170 548

Kraków – Ojców (przez Jerzmanowice, Sąspów, Wolę Kalinowską)

Przystanek przy parkingu, ul. Pawia 136 (naprzeciwko przystanku tramwajowego Galerii Krakowskiej, 50 m od ul. Ogrodowej)

Przystanek pośredni: Nowy Kleparz, stanowisko 1

Kraków – Skała

Busy na trasie Kraków-Skała jeżdżą od poniedziałku do piątku co ok. 10 minut, w weekendy co ok. 30 minut. Odjazdy w Krakowie z Regionalnego Dworca Autobusowego ul. Bosacka 18 stanowisko 11; przystanek pośredni: Nowy Kleparz, stanowisko 1

Skała (rynek) – Ojców

Ze Skały można dojść również pieszo, najpierw drogą wojewódzką nr 773 – ok. 25 minut (ok. 2 km) do Grodziska do szlaku niebieskiego (Szlak Warowni Jurajskich) i czerwonego (Szlak „Orlich Gniazd”), następnie do Ojcowa (ok. 2 km).

Kraków – Olkusz

Busy jeżdżą od poniedziałku do piątku co ok. 10 minut, w weekendy co 30 minut. Odjazdy w Krakowie z Regionalnego Dworca Autobusowego ul. Bosacka 18 stanowisko 11; przystanek pośredni: Nowy Kleparz, stanowisko 1

Przystanek „Wielka Wieś” – kierując się w prawo drogą prowadzącą przez wieś po ok. 1250 m dochodzi się do Enklawy OPN w Hamerni, skąd czerwony szlak „Orlich Gniazd” biegnie dnem Doliny Prądnika i doprowadza turystów do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Przystanek „Biały Kościół” – należy się cofnąć do głównej drogi biegnącej przez miejscowość i podążać nią do skrzyżowania ze Skalska Drogą, skręcić w nią i zejść do Doliny Prądnika, do czerwonego szlaku (Szlak „Orlich Gniazd”)

Przystanek „Murownia” – szlak żółty, ok. 10 minut do granicy Ojcowskiego Parku Narodowego. Dalej szlak biegnie wzdłuż granicy Parku (przez teren otuliny) i wchodzi do niego po ok. 30 minutach. Serpentyny

Przystanek „Czajowice” – ok. 20 minut (1,8 km) pieszo przez wieś Czajowice do szlaku niebieskiego (Szlak Warowni Jurajskich), kolejne 10 minut do Jaskini Łokietka.

Przystanek Jerzmanowice I – należy iść wzdłuż granicy Parku, trasą olkuską w stronę Olkusza, po ok.260 m dochodzi się do szlaku niebieskiego (Szlak Warowni Jurajskich) i wchodzi na teren Ojcowskiego Parku Narodowego.

MPK Kraków

rozklady.mpk.krakow.pl

Autobus linii nr 210
BRONOWICE NOWE – Na Błonie – Armii Krajowej – Jasnogórska – Modlniczka – Modlnica – Szyce – Wielka Wieś – Biały Kościół – Murownia – Czajowice – Bębło – BĘDKOWICE

Przystanek „Wielka Wieś” – kierując się w prawo drogą prowadzącą przez wieś po ok. 1250 m dochodzi się do Enklawy OPN w Hamerni, skąd czerwony szlak „Orlich Gniazd” biegnie dnem Doliny Prądnika i doprowadza turystów do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Przystanek „Biały Kościół” – należy się cofnąć do głównej drogi biegnącej przez miejscowość i podążać nią do skrzyżowania ze Skalską Drogą, skręcić w nią i zejść do Doliny Prądnika, do czerwonego szlaku (Szlak „Orlich Gniazd”).

Przystanek „Murownia” (NŻ) – szlak żółty (Szlak „Orlich Gniazd”), ok. 10 minut do granicy Ojcowskiego Parku Narodowego. Dalej szlak biegnie wzdłuż granicy Parku (przez teren otuliny) i wchodzi do niego po ok. 30 minutach.

Przystanek „Czajowice” (NŻ) – ok. 20 minut pieszo przez wieś Czajowice do szlaku niebieskiego (Szlak Warowni Jurajskich), kolejne 10 minut do Jaskini Łokietka.

Na podstawie danych Ojcowskiego Parku Narodowego.
Sprawdź aktualizacje na http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/main/jak_dojechac.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>