Żywa Szopka przy Franciszkańskiej 4

To już 20. raz na Franciszkańskiej 4 krakowianie będą mogli odwiedzić Żywą Szopkę.
Zobacz zdjęcia i relację!

Szopka zostanie otwarta 24 grudnia o godzinie 22 i będzie dostępna dla krakowian w ciągu pierwszego i drugiego dnia świąt w godzinach od 14 do 19. Tradycyjnie przedstawiona zostanie scena narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.

W inscenizacji wezmą udział aktorzy, którzy wcielą się w rolę Świętej Rodziny i Trzech Króli, oraz zwierzęta udostępnione na tę okoliczność przez krakowskie ZOO i Uniwersytet Rolniczy. Oprócz corocznie pojawiających się kóz, osiołków, lamy i owiec, jubileusz zostanie urozmaicony pojawieniem się wielbłąda, który będzie towarzyszył Trzem Mędrcom ze Wschodu.

Wigilijny wieczór rozpocznie się tradycyjnym śpiewaniem kolęd i złożeniem wzajemnych życzeń. O północy wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystej pasterce odprawionej w bazylice św. Franciszka. Zwieńczeniem drugiego dnia świąt będzie koncert zespołu Skaldowie.

Nikogo nie powinna zrażać niska temperatura. Odwiedzający będą mogli skosztować ciastek oraz napić się gorącej herbaty lub kawy, sponsorowanych przez krakowskich cukierników. Dla tych, którym to nie wystarczy, przewidziane jest ognisko rozpalone przez harcerzy.

To miłe, że tradycja zapoczątkowana przez św. Franciszka w 1223 roku we Włoszech, a przeniesiona na polski grunt w 1992 roku, jest ciągle kontynuowana i na stałe wpisała się w świąteczny kalendarz Krakowa, przyciągając co roku całe rzesze mieszkańców i turystów.

Maciej Rożkiewicz

PROGRAM 20. „ŻYWEJ SZOPKI PRZY FRANCISZKAŃSKIEJ 4” W KRAKOWIE

24.XII – WIGILIA
22.00 – Jasełka w wykonaniu braci Franciszkanów oraz wspólne kolędowanie
24.00 – Pasterka w bazylice św. Franciszka z Asyżu

25.XII – BOŻE NARODZENIE
14.00 – Jasełka braci Franciszkanów
15.00 – Jasełka w wykonaniu DRiM
17.00 – Chór PŁOMIEŃ 
18.30 – SKALDOWIE

26.XII – ŚW. SZCZEPANA
14.00 – Kolędowanie z hiszpańskojęzycznym zespołem z Peru
15.00 – Zespół góralski MAJERANKI
16.00 – Jasełka Z.S. w Poskwitowie
17.00 – Jasełka Ośrodka „San Damiano”
17.30 – TWOJE NIEBO

Franciszkanie Szopka Kraków

Przybywajcie do Żywej Szopki przy Franciszkańskiej 4

Zobacz także: Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>