Długi weekend 2013

Polska: Długi weekend w górach czy nad morzem?

Polska to piękny kraj, który ma turystom wiele do zaoferowania, ale jest często traktowany po macoszemu w tematyce turystycznej.

Nie ma u nas może gorących plaż, jakich urlopowicze w czasie lata tak pragną. Bałtyk może nie jest morzem należącym do grupy najcieplejszych, jednak ma w sobie pewnego rodzaju tajemniczość i melancholię, dzikie plaże, czego nie można powiedzieć o plażach chociażby Morza Śródziemnego.

Długie weekendy to doskonała pora wyjazdów. Nareszcie w tym czasie można się zdecydować na odpoczynek od pracy, codziennych kłopotów i wyjechać na kilka dni samemu bądź z rodziną. Daje to możliwość naładowania baterii, uzyskania pozytywnego nastroju i wytrzymania do letniego urlopu.

Jednak gdzie najlepiej jest zdecydować się na taki wyjazd? Nie warto jest w tym czasie opuszczać Polski, ponieważ kraj ma wiele do zaproponowania – morze, góry oraz Mazury. I wiele więcej! Tylko od indywidualnych upodobań zależy, jaki region kraju się wybierze.

Długi weekend nad morzem

Morze jest piękne w zasadzie o każdej porze roku. Bałtyk posiada również zdrową atmosferę, ponieważ za jego sprawą w nadmorskim powietrzu znajduje się bardzo wiele jodu, a to ma znaczenie szczególnie w przypadku osób, które mają kłopoty ze zdrowiem. Wyjazd nad morze na przykład w czasie weekendu majowego oczywiście nie da możliwości wykąpania się w wodzie, ponieważ temperatury wówczas są zdecydowanie za niskie, jednak można spacerować pięknymi plażami, wdychać kojący jod, czy też odwiedzać miejscowe restauracje i smażalnie, w których serwowane są pyszne oraz świeże ryby. Pomorze ma do zaoferowania też takie atrakcje jak ruchome wydmy w Łebie.

Długi weekend nad morzem

Pobyt nad polskim morzem w czasie długich weekendów na pewno da możliwość zrelaksowania się. Poza tym nie jest to sezon na wyjazdy, dlatego można spędzić kilka miłych dni, oszczędzając bardzo wiele pieniędzy. Koszty wyjazdu w tym czasie nie są aż tak wysokie jak w szczycie wakacyjnego okresu.

Długi weekend nad jeziorami

Mazury odznaczają się podobnymi przymiotami. Piękne lasy, dzika przyroda – to wszystko zachęca Polaków do wyjazdów. Na Mazurach można obcować z przyrodą, uprawiać sporty i żeglować. Bardzo dobrą alternatywą dla zwyczajnych hoteli i pensjonatów są gospodarstwa agroturystyczne, gdzie turysta jest jeszcze bliżej przyrody i życia codziennego „zwykłych” ludzi.

Długi weekend jezioro

Długi weekend w górach

Świetnym wyjściem dla amatorów dzikiej przyrody są rzecz jasna również polskie góry. Należą do najpiękniejszych na świecie. Tatry czy Bieszczady doskonale nadają się na wyjazdy w długie weekendy i aktywne spędzanie czasu, ponieważ można wędrować ścieżkami i szlakami, podziwiać piękne widoki i pokonywać własne słabości.

Długi weekend w Polsce

Dokądkolwiek zdecydujecie się udać podczas tych kilku dni urlopu, pamiętajmy, że wyjazd na długi weekend w Polskę, to zawsze dobry pomysł!
Okazjami do podróży są w tym roku m.in. Wielkanoc, Boże Narodzenie i inne święta wolne od pracy.

Jedna myśl nt. „Polska: Długi weekend w górach czy nad morzem?

  1. wiosna

    Ja osobiście, jeśli pogoda będzie sprzyjać, wybiorę się w moje ukochane Bieszczady. W zeszłym roku było cudownie. Słońce, temperatura prawie 30 stopni. Co odważniejsi zażywali kąpieli w Zalewie Solińskim. Piękne widoki, nie mogę się doczekać pełni wiosny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>