Szwecja Miska

Wyniki konkursu o miseczkę w kształcie Szwecji

Kto będzie nowym szczęśliwym posiadaczem miseczki w szwedzkich kształtach? Przekonajmy się, kto przysłał najciekawsze uzasadnienie i kto pstryknął najfajniejszą fotkę.

Tradycyjnie zadanie było trudne. Zdecydowaliśmy, że „prezenty pod Choinkę” za zdjęcia i uzasadnienia przyznajemy:
– pierwsza miseczka ze Szwecji: Marcin Jary
– druga miseczka ze Szwecji: Tadeusz Pruchniewski
– zestaw upominków: Anna Matwiejczyk
– zestaw upominków: Kamila Żerańska

Oczywiście wszyscy spełnili też wymóg wymienienia, jakie punkty gastronomiczne są na promie Polonia Unity Line:
Royal Restaurant (czynna: 05:30-07:00, 12:00-19:30, 21:00-24:00)
Casa Italia (czynna: 05:30-07:00, 12:00-19:30, 21:00-24:00)
Polonia Bar (czynny: 13:00-18:00, 23:00-04:00)
One Way Truckers Club (czynny: 05:15-06:00, 12:30-14:30, 18:00-19:00, 21:30-23:30)
Cafeteria (czynna: 05:30-07:00, 11:30-19:30, 21:00-24:00)
Hyde Park

Na podstronie możecie obejrzeć zimowe zdjęcia konkursowiczów, a poniżej kilka nadesłanych opisów.

Tadeusz pisze:
Faktycznie prawie każdy z nas kojarzy jazdę z czymś niezbyt miłym. Podróż traktujemy zwyczajnie jako dotarcie do własnego celu. Na ogół trwa ona długo i jest zwyczajnie nużąca, dzięki czemu po takiej podróży bywamy zwyczajnie bardzo bez siły. Czy nie można aby wymyślić czegoś, co spowodowałoby, że jazda byłaby prawdziwą rozrywką? Jak się można przekonać coś takiego już wymyślono – wystarczy nabyć bilet i wyruszyć w przygodę na promie.

Promy to gigantyczne statki przeznaczone do przewozu ludzi i aut, ale sam przewóz schodzi tutaj na odległy plan. Będąc na rejsie promem można spędzić cudowne chwile, bowiem prom to tak naprawdę wielkie miejsce zabawy. Na promie znajdziemy restauracje, dyskoteki, place zabaw, kina albo nawet baseny. Jedno wiemy na pewno – podczas podróży promem spać nie będziemy. Nabywając bilety na prom zwyczajnie gwarantujemy sobie i naszym bliskim cudowną przygodę.

Oczywiście promy mają jeden minus – czas podróży jest stosunkowo długi, jak również promem możemy dotrzeć wyłącznie do wybranych lokalizacji. Przykładowo najlepszą szansą do podróżowania promem jest wypad do Finlandii. Natomiast jadąc do Hiszpanii albo do Grecji znacznie lepsze będą autokary czy lot samolotem. Pomimo tego podróż promem to nowy sposób odpoczynku, jakiego każdy powinien minimum jednokrotnie spróbować. A romantyczny ślub lub sylwester jest czymś astronomicznie oryginalnym.

Marcin pisze:
W rejsach promami najbardziej fascynuje mnie poczucie przestrzeni. Obcowania – jak by nie było – z naturą, otoczenie pięknych, niekiedy bardzo groźnych krajobrazów. Fascynujące jest też to, że po parogodzinnej przeprawie przez morze znajduję się w zupełnie innej krainie. Skandynawia jest moją wielką inspiracją!
Co prawda na zdjęciu śniegu nie ma, ale jednak to zimowa wyprawa :)

Kamila pisze:
Przesyłam swoje zimowe zdjęcie z Tatr Zachodnich.
Jeśli pyszne jedzonko, to tylko grillowany łosoś norweski z sosem ogórkowym w Restauracji Royal. Hmm gdzie indziej szukać darów morza jeśli nie w morskim menu Casa Italia? Tam przecież każdy wilk morski zje do syta! A i niejeden oczy nacieszy…

Obejrzyj wszystkie nadesłane na konkurs zimowe zdjęcia