Archiwa kategorii: Jeziora

Kolorowe Jeziorka

Rudawy Janowickie niedaleko Jeleniej Góry

Zgadnijcie, gdzie to – park narodowy w Stanach Zjednoczonych? Chiny? Otóż nie. Takie ładne widoki możemy zobaczyć w Polsce w Rudawach Janowickich niedaleko Jeleniej Góry.

Mazury Rejs

Podróż na Mazury [rejs po jeziorach]

Po 11 godzinach w autobusie relacji Kraków – Giżycko spędzonych przy akompaniamencie głośnych rozmów współpasażerów stoję w końcu na Placu Kościelnym w Mikołajkach. Jest piąta nad ranem, zapowiada się ciepły dzień.

Jezioro w sercu miasta – poznańska Malta

W Poznaniu jest bardzo popularny dowcip: „Spotyka się dwóch poznaniaków. Gdzie spędziłeś wakacje? Jak to gdzie? Jak co roku – na Malcie.”
Dowcip ten prezentuje dzisiejszą rekreacyjną rolę, jaką pełni poznańska Malta. Otoczona fantastycznymi atrakcjami jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu w środku miasta. Sama nazwa sięga bardzo dawnych czasów – XII wieku.

Jezioro Hańcza

Suwalszczyzna – na krańcu świata

Suwalszczyzną określa się północno-wschodni kraniec Polski, obejmujący północną część województwa podlaskiego oraz wschodni skrawek województwa warmińsko-mazurskiego. Stolicą regionu są Suwałki – miasto założone przez zakon Kamedułów w XVII wieku. Elementem wyróżniającym ten rejon na tle reszty kraju jest przede wszystkim urozmaicony krajobraz oraz bogaty świat przyrody. W obrębie Suwalszczyzny znajdują się dwa pojezierza – Suwalskie i Ełckie, Puszcza Romnicka, Puszcza Augustowska oraz północna część słynnej doliny rzeki Biebrzy. Decydując się na wycieczkę do tej niezwykłej krainy, mamy do wyboru wiele wariantów aktywnego wypoczynku.