Archiwa kategorii: Góry

Kolorowe Jeziorka

Rudawy Janowickie niedaleko Jeleniej Góry

Zgadnijcie, gdzie to – park narodowy w Stanach Zjednoczonych? Chiny? Otóż nie. Takie ładne widoki możemy zobaczyć w Polsce w Rudawach Janowickich niedaleko Jeleniej Góry.

Wycieczka na Turbacz

Wycieczka na Turbacz [zdjęcia]

Chodząc po górach nie chodzi o to by być pierwszym, najlepszym – chodzi o przygodę, wyzwanie, o ludzi. Aby tę przygodę przeżyć często wstajemy o nieludzkiej godzinie, ale pod koniec dnia wiemy, że było warto. Zmęczeni zasypiamy niczym dziecko, a w naszej głowie rodzi się pytanie: gdzie teraz?

Ulica Zdrojowa w Szczawnicy i zegar

Zdjęcia ze Szczawnicy

Szczawnica to bardzo ładne miasteczko wypoczynkowe i uzdrowiskowe. Jest tu sporo zieleni oraz malowniczy Dunajec, z którym kojarzą się widowiskowe spływy tratwami flisaków. Z centrum Szczawnicy wyjedziemy na szczyt Palenicy wyciągiem krzesełkowym. W parkach dolnym i górnym możemy poćwiczyć kondycję.

Zdjęcia z polskich gór

Polskie góry mają niesamowitą magię. Wielu z nas co weekend wyrusza w Tatry, Beskidy czy Sudety, a także mniejsze górki, by poczuć ich wyjątkowość, oddalić się od cywilizacji, zmierzyć ze swoimi słabościami czy po prostu podziwiać ich piękno.