Bydgoszcz Praca

Bydgoszcz – daj jej szansę!

Bydgoski rynek pracy nie należy do najłatwiejszych. Tutejsi przedsiębiorcy muszą zabiegać nie tylko o klientów, ale i o wykwalifikowanych pracowników. Dla najzdolniejszych jest szansa na stałą pracę i na przyzwoite zarobki. Bydgoszcz to naprawdę miasto z przyszłością, wystarczy dać mu szansę.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny

Nie da się ukryć, że według Głównego Urzędu Statystycznego, największe bezrobocie w kraju, jest właśnie w województwie kujawsko-pomorskim. Powstaje jednak wiele inicjatyw aby temu zaradzić. Jedną z nich jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Park ten jest jednym z największych tego typu w Polsce, zajmuje on bowiem około 286 hektarów, z czego 46 hektarów tworzy obszar podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Głównymi zaletami i powodami, które przyciągają inwestorów do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego są:

  • bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 10
  • możliwość dojazdu komunikacją miejską
  • położenie niedaleko lotniska oraz portu żeglugi śródlądowej
  • połączenie z magistralą węglową

Jednak inwestorów przyciągają nie tylko niewątpliwe zalety Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego ale i zalety samej Bydgoszczy, którymi są:

  • korzystna struktura demograficzna (40% to osoby poniżej 35 roku życia)
  • coraz wyższy poziom edukacji (13,9% to osoby z wyższym wykształceniem)
  • wysoko rozwinięty przemysł i handel (43 tysiące zarejestrowanych podmiotów gospodarczych)
  • dobrze rozwinięte otoczenie biznesu: 68 banków i Spółdzielczych Kas oszczędnościowo-Kredytowych, nowoczesne centra biurowe oraz Instytucje związane z gospodarką takie jak: Wojewódzki Sąd Administracyjny, regionalne zrzeszenia branżowe, organizacje pracodawców

200 nowych miejsc pracy

Znając te wszystkie zalety trudno się dziwić, że Lidl postanowił wybudować tam swoje centrum dystrybucyjne, które otworzone zostanie 1 marca 2015 roku. Centrum to posłuży do rozprowadzania towarów przybyłych z całej Europy do sklepów w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim.

Jednak co najważniejsze – zostanie stworzone 200 miejsc pracy, w takich obszarach jak: przyjęcie, komisjonowanie, wysyłka i utylizacja towaru. Proces rekrutacyjny powoli rusza, warto więc sprawdzać co jakiś czas oferty pracy w województwie kujawsko-pomorskim.