Zwiedzanie Polski

Jak najprościej zaplanować wycieczkę szlakami turystycznymi?

Oznakowanie szlaków turystycznych w Polsce należy do najlepszych w Europie. Sieć tras opracowana na zasadach podanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest stale uzupełniana. Inne instytucje również zajmują się wytyczaniem ścieżek dla turystów. Najnowszym rozwiązaniem są szlaki Jana Pawła II, czy ścieżki przyrodnicze.

Planowanie trasy weekendowego wypadu za miasto dostarcza nieraz nie lada kłopotów. Dlatego też z myślą o turystach powstają różnego rodzaju udogodnienia, które mają na celu przyspieszać i ułatwiać wyszukiwanie atrakcji turystycznych regionów Polski. Nowe szlaki turystyczne, jak i te znane od lat znajdziecie na stronie: trail.pl.

Portal wystartował kilka miesięcy temu. Jest ogólnopolską bazą szlaków turystycznych, których opisy zamieszczane są na portalu zarówno przez organizatorów, jak i użytkowników strony. Znajdziecie tam zarówno dobrze znane szlaki piesze i rowerowe, jak i inne takie jak: narciarskie, wodne, konne, nordic walking, ścieżki przyrodnicze i spacerowe oraz wszystkie inne wytyczone fizycznie w terenie. Niebawem będzie można również poczytać o szlakach tematycznych – miejskich i kulturowych.

Wystarczy wpisać region, który nas interesuje i otrzymujemy listę znakowanych szlaków w pobliżu. Ponadto możecie dzielić się wiedzą na temat ulubionych, nieco mniej znanych trasach. Zamieszczane przez użytkowników informacje, filmy i zdjęcia są sprawdzane i moderowane przez zespół portalu trail.pl. Weryfikację szlaków prowadzą również członkowie PTTK, geografowie i doświadczeni turyści współpracujący z trail.pl. W tworzeniu projektu uczestniczą również Parki Narodowe, lokalne jednostki samorządowe, organizacje takie jak na przykład Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska, a w zakresie ochrony przyrody – Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Projekt został objęty patronatem przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz też: YouGO! Magazine – magazyn o podróżach